Elton John bał się, że nie będzie potrafił występować na trzeźwo

06.11.2019 14:19
Elton John bał się, że nie będzie potrafił występować na trzeźwo Fot. Invision/Invision/East News

Portal Variety opublikował niedawno specjalną edycję magazynu "Variety Recovery Issue", w której znani artyści opowiedzieli o swoich powrotach do trzeźwości. Wśród nich znalazł się Elton John.

Elton John przyznał w wywiadzie z Variety, że bał się powrotu na scenę, gdy pierwszy raz miał wystąpić trzeźwy po terapii odwykowej. Wokalista stwierdził bowiem, że nie jest pewien swoich umiejętności. Legendarny artysta przez prawie rok znajdował się w centrum odwykowym, a także uczęszczał na spotkania anonimowych alkoholików. 

Elton John bał się powrotu na scenę

W rozmowie z Variety Recovery Issue przyznał, że jego przyszłość pod pseudonimem Elton John stała pod wielkim znakiem zapytania:

Kiedy w końcu zdecydowałem się poddać i poszukać pomocy dla mojego uzależnienia, to nadszedł czas, że zacząłem się zastanawiać nad tym, czy jeszcze będę w stanie występować jako Elton John.

Ale w tamtym czasie nie myślałem o tym, że jestem artystą. Osiągnąłem wtedy najniższy punkt w swojej karierze - kompletne dno. Nienawidziłem siebie. Byłem zjedzony przez wstyd. Jedyne co chciałem, to wydobrzeć. Cała moja energia była wykorzystana na odwyk i powrót do zdrowia.

Przeczytaj także

Elton John jest też zadowolony z tego, że jego pierwszy trzeźwy występ na żywo odbył się bez pomocniczego zespołu. Według niego, pomogło to niesamowicie jego samoocenie i samopoczuciu:

Gdy nadszedł ten dzień, to byłem przerażony. Na szczęście przetrwałem. To był mój jedyny występ tamtego roku i musiałem sobie poradzić sam, bez zespołu. Patrząc na to z perspektywy czasu, to jestem dumny, że zacząłem z wysokiego C. Ten koncert dodał mi odwagi i udowodnił, że mogę występować będąc trzeźwym.

W trakcie wywiadu dowiadujemy się również, że w trakcie swoich pierwszych tras koncertowych, Elton John często odwiedzał spotkania AA i AN (anonimowi narkomani) w innych krajach. Wokalista przyznał, że czuł się wówczas "bliżej ziemi", gdy słuchał o czyichś problemach w nieswoim języku. 

Elton John znajduje się obecnie na pożegnalnej trasie koncertowej, a w kinach w maju 2019 roku pojawił się film "Rocketman", który opowiada historię jego życia od czasów dzieciństwa do pójścia na wspomniany odwyk na początku lat 90.

Zobacz także: Mąż Eltona Johna trafił na odwyk, bo nie radził sobie ze sławą

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.