Elton John nie lubi współczesnej muzyki: "To nawet nie są piosenki"

28.08.2020 10:45
Elton John nie lubi współczesnej muzyki: "To nawet nie są piosenki" Fot. Zoran Veselinovic/Photoshot/East News

Elton John swoje lata ma, więc rozumiemy, że narzekanie na "młodsze pokolenia" jest w jego krwi. Niedawno wyjaśnił, że nie podobała mu się ścieżka dźwiękowa do nowej wersji "Króla Lwa", a teraz skrytykował współczesny pop.

Elton John wyjaśnił niedawno, że nie jest fanem współczesnej muzyki popowej. Wokalista udzielił wywiadu brytyjskiemu BBC Radio 6 Music, gdzie wyjaśnił, że współczesne hity nie są "prawdziwymi piosenkami", a jedynie zlepkiem jakichś pomysłów.

Elton John nie jest fanem współczesnego popu

John nie był też zbyt wielkim fanem używania kilku kompozytorów w utworze:

Każdy ma czterech, czy pięciu kompozytorów jednego utworu. Popatrzysz na większość kawałków na litach przebojów - to nie są prawdziwe piosenki. To są zmieszane ze sobą zlepki i kawałki, a czasami miło jest posłuchać kogoś, kto napisze pełną, prawdziwą piosenkę.

Przeczytaj także

Dalej wyjaśnił, czego on poszukuje w muzyce:

Lubię ludzi, którzy piszą piosenki. Jest ich wielu, ale niestety większość z nich nie jest grana w radiu, bo są zbyt wyrafinowani. Zamiast tego mamy piosenki pisane przez komputer, a to mnie średnio interesuje.

Elton John przyznał też, że jego ulubionymi artystami obecnie są Father John Misty oraz Conan Gray.

Misty przypomina mi trochę młodego mnie - podobnie komponuje. Conan jest z USA i jest chyba jedyną osobą w Top 50 amerykańskiego Spotify'a, która sama pisze sobie piosenki.

Wokalista zapowiedział również, że gdy tylko poprawi się sytuacja pandemiczna na świecie, to wraz z zespołem ponownie ruszy w swoją ostatnią trasę koncertową, by godnie pożegnać się z fanami.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.