15.10.2019 11:38

Elton John o Michaelu Jacksonie: "on chyba naprawdę był chory psychicznie"

15 października 2019 roku do sprzedaży trafiła autobiografia Eltona Johna o tytule "Me". W jednym z fragmentów wokalista wypowiedział się na temat Michaela Jacksona, który go "przerażał".

Elton John
foto: SplashNews.com/East News

Elton John wydał 15 października 2019 roku swoją autobiografię. Wokalista opowiedział w niej o swoim życiu, ale także o przygodach z innymi legendami muzyki. We fragmencie nowej książki możemy przeczytać, że John uważał Michaela Jacksona za "jedną z najbardziej przerażających osób" wśród których przebywał. Muzyk stwierdził również, że Król Popu "faktycznie mógł być chory psychicznie".

Elton John - Michael Jackson był przerażający

Fragment o Michaelu Jacksonie został odnaleziony przez portal RadarOnline. Elton John opowiedział również, że poznał Jacksona jako nastolatka. Kilka lat później zaczął się natomiast zastanawiać "jakie leki oni w niego pakują", a później (około rok 2000) stwierdził, iż "Jackson kompletnie postradał zmysły". Jak stwierdził John:

"

Był naprawdę chory psychicznie. Przebywanie z nim było przerażające. "

Michael Jackson
Michael Jackson
Przeczytaj także Michael Jackson "zarobił" po śmierci prawie 2 miliardy dolarów

Sir Elton przyznał również, że duet przeżył wyjątkowo dziwny lunch w latach 90. Jackson rzekomo wyglądał, jakby jego make-up był "zaaplikowany przez szaleńca" i ogólnie "biedaczyna wyglądał tragicznie, jakby był chory i bardzo kruchy". Cała sytuacja stała się jeszcze bardziej pokręcona, kiedy Jackson wstał bez słowa od stołu i później znaleziono go w domku jego ogrodnika, gdzie bawił się z 11-letnim synem swojego pracownika.

Jak stwierdził Elton John:

"

Nie wiem co było tego powodem, ale wydawało się, że Michael nie potrafił sobie radzić z towarzystwem osób dorosłych.  "

Elton John w swojej książce zdradził również, że kiedyś próbował zmienić wizerunek Boba Dylana ("Myślałem, że to mój ogrodnik!"), a także ukradł show podczas koncertu Rolling Stones. Ta druga sytuacja miała oczywiście miejsce, kiedy Elton John był pod dość mocnym wpływem kokainy. Jego autobiografia "Me" trafiła do sprzedaży 15 października 2019 roku.

Zobacz także: Film "Leaving Neverland" o Michaelu Jacksonie otrzymał nagrodę Emmy 2019

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Elton John