Elton John oskarża kościół katolicki o hipokryzję. "Czerpią zyski z Rocketmana, zakazują małżeństw homoseksualnych"

16.03.2021 16:10
Elton John Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Elton John stracił cierpliwość i w ostrych słowach skomentował postawę Watykanu wobec małżeństw homoseksualnych. Zarzucił kościołowi katolickiemu hipokryzję.

Ikona rocka, bohater głośnego filmu muzycznego "Rocketman" - Elton John skrytykował kościół katolicki za stanowisko instytucji wobec małżeństw homoseksualnych. Watykan po raz kolejny sprzeciwił się legalizowaniu związków jednopłciowych.

Niedawno kościół katolicki potwierdził swoje stanowisko przeciwko związkom tej samej płci. Watykan nazywa orientacje "wyborem", a związki homoseksualne są dla kościoła równoznaczne z "aktywnością seksualną poza małżeństwem". Małżeństwo bowiem zgodnie z naukami - to związek kobiety i mężczyzny. Jak czytamy na ultimateclassicrock.com, Watykan oświadczył, że pary jednopłciowe dopuszczają się grzechu, a Bóg tego "nie błogosławi".

Elton John oskarżył kościół katolicki o hipokryzję

Podejście kościoła katolickiego do osób homoseksualnych nie jest niczym nowym, jednak oświadczenie wzbudziło spory gniew u Eltona Johna, który jest jedną z najbardziej znanych na świecie postaci i reprezentantów LGBTQ.

John opublikował na swoim Twitterze screeny, na których widzimy oświadczenie Watykanu oraz raport Daily Beast z 2019 roku. Opublikowane w nim dane wskazują na to, że kościół czerpał zyski z produkcji filmu biograficznego o muzyku - "Rocketman"

Instytucja miała zainwestować 4,5 miliona dolarów w filmy "Men in Black: International" oraz produkcję o Eltonie Johnie.

Polecamy

Produkcja zarobiła prawie 200 milionów dolarów i zdobyła liczne nagrody - w tym Oscara. Obraz zawierał sceny seksu homoseksualnego, co zgodnie z oświadczeniem Watykanu - jest sprzeczne z naukami kościoła. Elton John nazwał postawę kościoła hipokryzją.

Jak Watykan może odmawiać błogosławieństwa małżeństwom homoseksualnym, bo są one "grzechem", a jednocześnie czerpać zyski z inwestycji milionów w film "Rocketman", który celebruje moje szczęście, które znalazłem w małżeństwie z Davidem?

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.