25.04.2017 13:09

Elton John trafił do szpitala i odwołał koncerty

Muzyk zachorował na potencjalnie śmiertelną chorobę, jednak po szybkiej reakcji lekarzy czuje się już lepiej.

Elton John trafił do szpitala i odwołał koncerty
foto: AP / Fotolink / East News

Jak podał management wokalisty Elton John nabawił się poważnej infekcji bakteryjnej w czasie trasy koncertowej. Z tego powodu muzyk musiał spędzić dwie noce na intensywnej terapii oraz odwołać 9 koncertów w Stanach Zjednoczonych zaplanowanych na najbliższe dwa tygodnie. Choroba jest bardzo rzadka i potencjalnie śmiertelna - tak fanów poinformował management.

"

Całe szczęście zespół medyczny Eltona szybko zdiagnozował chorobę i skutecznie zareagował. Spodziewamy się pełnej rekonwalescencji. "

Wokalista zachorował pod koniec trasy po Ameryce Południowej w ubiegłym tygodniu. John poczuł się źle w czasie lotu z Santiago, powrócił do Wielkiej Brytanii, gdzie wykryto chorobę i muzyk poddał się leczeniu. Obecnie 70-letni artysta odpoczywa w swoim domu.

Sir Elton John postanowił podziękować swoim wielbicielom za wsparcie w trudnej sytuacji:

"

Jestem szczęśliwy, że mam tak niesamowitych oraz lojalnych fanów i przepraszam, że ich zawiodłem. Jestem bardzo wdzięczny zespołowi medycznemu za to, że tak dobrze zadbał o mnie. "

Trasa koncertowa Million Dollar Piano zaplanowana jest do maja 2018 i miejmy nadzieję, że muzyk szybko wróci do zdrowia, aby dalej koncertować w ramach tego tournée.

Wcześniej również dochodziło do sytuacji, gdy z powodu problemów zdrowotnych wokalista był zmuszony do odwołania koncertów. W 2012 roku z powodu infekcji dróg oddechowych musiał przełożyć 4 występy. Natomiast przez zapalenie wyrostka robaczkowego w 2013 odwołał koncerty w Hyde Parku w Londynie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Elton John