Elton John widzi pozytywy pandemii. Koronawirus pomoże mu być mniej samolubnym
26.03.2020 14:00
Elton John widzi pozytywy pandemii. Koronawirus pomoże mu być mniej samolubnym Fot. Rex Features/East News

Legendarny wokalista rockowy Elton John wypowiedział się na temat pandemii koronawirusa. Muzyk widzi pozytywy w ciężkiej sytuacji.

Pandemia koronawirusa to trudny czas dla nas wszystkich. Przedsiębiorcy byli zmuszeni zamknąć swoje sklepy, restauracje i puby. Nie działa także branża turystyczna i rozrywkowa. Ludzie masowo odwołują loty, wycieczki i próbują zwracać bilety na wydarzenia, które się nie odbędą lub zostały przełożone. Koronawirus niszczy nie tylko zdrowie, ale także przyczynia się do ogromnych strat gospodarczych. W sytuacji trudno znaleźć plusy.

Elton John: Koronawirus sprawi, że będę mniej samolubny

Niektórym mimo wszystko się to udaje. Kazik Staszewski z rockowej grupy Kult przyznał, że przeszło mu przez myśl, że pandemia jest pewnego rodzaju cudem. Muzyk uważa, że zepsute społeczeństwo potrzebowało impulsu do przewartościowania swojego życia i poukładania priorytetów. Nieco podobne zdanie ma legenda światowego rocka - Elton John.

Przeczytaj także

Muzyk w jednym z ostatnich wywiadów dla Apple Zane Lowe stwierdził, że widzi plusy okropnej na pierwszy rzut oka sytuacji.

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Może ta sytuacja zjednoczy ludzi i staną się bardziej troskliwi. Jesteśmy bardzo samolubni - ja też. Da to nam czas na zastanowienie się nad tym, po co naprawdę żyjemy. A życie polega na miłości, dzieleniu się, hojności ducha i jednoczeniu się z innymi.

Oprócz tego muzyk dodał, że wreszcie ma czas, który może poświęcić najbliższym.

Szczerze mówiąc, wspaniale jest spędzać tyle czasu z moimi chłopcami.

Zobacz też: Amerykański dziennikarz stwierdził, że Tony Stark już rozwiązałby problem koronawirusa 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.