26.03.2020 14:00

Elton John widzi pozytywy pandemii. Koronawirus pomoże mu być mniej samolubnym

Legendarny wokalista rockowy Elton John wypowiedział się na temat pandemii koronawirusa. Muzyk widzi pozytywy w ciężkiej sytuacji.

Elton John
foto: Rex Features/East News

Pandemia koronawirusa to trudny czas dla nas wszystkich. Przedsiębiorcy byli zmuszeni zamknąć swoje sklepy, restauracje i puby. Nie działa także branża turystyczna i rozrywkowa. Ludzie masowo odwołują loty, wycieczki i próbują zwracać bilety na wydarzenia, które się nie odbędą lub zostały przełożone. Koronawirus niszczy nie tylko zdrowie, ale także przyczynia się do ogromnych strat gospodarczych. W sytuacji trudno znaleźć plusy.

Elton John: Koronawirus sprawi, że będę mniej samolubny

Niektórym mimo wszystko się to udaje. Kazik Staszewski z rockowej grupy Kult przyznał, że przeszło mu przez myśl, że pandemia jest pewnego rodzaju cudem. Muzyk uważa, że zepsute społeczeństwo potrzebowało impulsu do przewartościowania swojego życia i poukładania priorytetów. Nieco podobne zdanie ma legenda światowego rocka - Elton John.

Big Ben i brytyjski parlament
Big Ben i brytyjski parlament
Przeczytaj także Sklepy z alkoholem uznane za niezbędne dla funkcjonowania Wielkiej Brytanii. Będą otwarte podczas kwarantanny

Muzyk w jednym z ostatnich wywiadów dla Apple Zane Lowe stwierdził, że widzi plusy okropnej na pierwszy rzut oka sytuacji.

"

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Może ta sytuacja zjednoczy ludzi i staną się bardziej troskliwi. Jesteśmy bardzo samolubni - ja też. Da to nam czas na zastanowienie się nad tym, po co naprawdę żyjemy. A życie polega na miłości, dzieleniu się, hojności ducha i jednoczeniu się z innymi. "

Oprócz tego muzyk dodał, że wreszcie ma czas, który może poświęcić najbliższym.

"

Szczerze mówiąc, wspaniale jest spędzać tyle czasu z moimi chłopcami. "

Zobacz też: Amerykański dziennikarz stwierdził, że Tony Stark już rozwiązałby problem koronawirusa 

Tagi: Rock News Elton John koronawirus