Elton John wspiera osoby chore na COVID-19. Muzyk przekaże ogromną sumę na walkę z pandemią

06.04.2020 11:48
Elton John wspiera osoby chore na COVID-19. Muzyk przekaże ogromną sumę na walkę z pandemią Fot. VALERIE MACON/AFP/East News

Jeden z najpopularniejszych wokalistów rockowych, Elton John postanowił wesprzeć ofiary pandemii. Przekaże ogromną kwotę na walkę z kronawirusem. 

Koronawirus od kilku tygodni nie schodzi z ust mieszkańców niemal całego świata. Pandemia zmusza do zmian w prawie każdej dziedzinie życia. Aktualnie mamy ograniczony dostęp nie tylko do podróżowania, chodzenia do kina czy na koncerty. Wiele osób straciło pracę, upadają restauracje, małe przedsiębiorstwa i kluby. Sytuacja jest na tyle poważna, że nawet wyjście na zakupy stało się problematyczne. W przestrzeni publicznej należy ściśle przestrzegać nowych procedur i pamiętać o zmianach, które zaszły w dyskontach.

Elton John przekaże milion dolarów na walkę z COVID-19

Ciężką sytuację na świecie śledzą także gwiazdy i celebryci. Starają się oni pomagać ofiarom koronawirusa, ale też medykom oraz tym, którzy panicznie boją się, co przyniesie jutro. W sieci nie brakuje paneli dyskusyjnych z infulencerami, koncertów online i wielu innych sposobów na interakcje z osobami, które tak jak my, muszą przebywać w izolacji.

Przeczytaj także

Wiele firm i gwiazd zdecydowało o przekazaniu darowizn na rzecz szpitali lub osób szczególnie dotkniętych pandemią. Wśród nich pojawił się jeden z najpopularniejszych na świecie wokalistór rockowych - Elton John.

Posłuchaj podcastu

Muzyk wydał specjalne oświadczenie za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, w którym poinformował, że jego fundacja przekaże aż milion dolarów na walkę z koronawirusem. Artysta podkreślił, że stworzy fundusz ratunkowy dla osób, które są marginalizowane podczas trwania pandemii - chodzi tu głównie o zakażonych także wirusem HIV, którzy mają znacznie obniżoną odporność i są w grupie ryzyka.

Z dumą ogłaszam, że moja fundacja uruchamia fundusz COVID-19. Przekażemy milion dolarów na walkę z koronawirusem wśród osób zakażonych wirusem HIV, którzy są marginalizowani na całym świecie i niezwykle narażeni na kolejne zarażenie. Zawsze staram się pamiętać o osobach zakażonych HIV, teraz też nie chciałem zostawić tych osób w potrzebie.

Artysta podziękował wszystkim osobom, które wspierają jego fundację, darczyńcom oraz pracownikom organizacji. Wyraził też szacunek wobec medyków, którzy tworzą pierwszą linię frontu w bezpośredniej walce z chorobą.

Zobacz też: Premier Morawiecki: szczyt zachorowań przypadnie po wyborach 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.