28.08.2019 14:11

Elton John wyda autobiografię, chociaż twierdził, że tego nie zrobi. Dlaczego zmienił zdanie?

Elton John zapowiedział, że wyda długo wyczekiwaną autobiografię, którą zatytułuje po prostu "Ja". Muzyk zdradził, co kierowało jego decyzją.

Elton John
foto: PPE/face to face/FaceToFace/REPORTER

Elton John przez lata opierał się przez lata przed napisaniem autobiografii. Najwyraźniej muzyk zmienił zdanie, ponieważ zapowiedział, że książka o jego życiu jednak powstanie. Informacja na temat wydawnictwa zatytułowanego po prostu "Ja" pojawiła się w książeczce dołączonej do filmu dvd "Rocketman".

Elton John jednak wyda autobiografię

W notatce zatytułowanej "Let Me Tell You a Story" Elton John napisał, że nigdy nie interesowało go spoglądanie w swoją przeszłość, ponieważ obawiał się, że będzie miał poczucie, że w przeszłości wszystko było lepsze od tego, co spotyka go teraz. Jednak zdał sobie sprawę, że jeśli artysta zacznie myśleć w ten sposób to od razu może zrezygnować z tworzenia i przejść na emeryturę.

Zmiana podejścia Johna nastąpiła w 2010 roku, kiedy zaczął pracować nad swoim nowym albumem. Muzyk pomyślał, że chciałby, aby jego dzieci wiedziały, jak wyglądała jego przeszłość i jakim jest człowiekiem. Dokładnie ten sam impuls kierował artystą, kiedy zgodził się na realizację filmu "Rocketman".

Eric Clapton i Mark Knopfler
Eric Clapton i Mark Knopfler
Przeczytaj także Zobacz, jak Eric Clapton, Mark Knopfler i Elton John wykonali "Cocaine" w 1988 roku

W trakcie zbierania materiału Elton John uświadomił sobie wiele rzeczy, z których do tej pory nie zdawał sobie sprawy. Np. jak wiele mogło zmienić w jego życiu przesłuchanie w Liberty Records w 1967 roku, które doprowadziło go do współpracy z Berniem Taupinem oraz spotkania z Ryanem Whitem. White chorował na AIDS, co skłoniło Johna do pójścia na odwyk w 1990 roku. Jednak muzyk podkreślił, że nie to jest głównym powodem powstawania książki:

"

Przede wszystkim uznałem, że to wszystko jest zabawne. Patrząc na moją karierę, uświadomiłem sobie, jak bardzo jest niedorzeczna. "

Muzyk specjalnie na potrzeby książki poszukał swoich pamiętników, które pisał przed laty. Swoje ówczesne wpisy uważa za "przezabawne" i zupełnie wyrwane z kontekstu, co może stanowić ciekawostkę w planowanej publikacji.

Elton John podkreślił również, że w swojej autobiografii nie będzie się wybielał.

"

Są takie momenty w książce, w których nie wypadam za dobrze. Uważam, że wychodzę tam na obrzydliwego i okropnego człowieka, jednak nie widzę powodu, żeby udawać, że było inaczej. Nie znoszę książek i filmów o gwiazdach rocka, które upiększają rzeczywistość, pokazują tylko jaka dana osoba była wspaniała i idealna. To nudne, bo to nieprawda. Nikt nie jest doskonały, gwiazdy rocka też nie. "

Zobacz: Twórcy "Rocketman" idealnie odtworzyli klip do "I'm Still Standing"

Tagi: Rock News Elton John