07.10.2019 13:05

Elton John wyznał, że prawie umarł. "Od śmierci dzieliły mnie 24 godziny"

Słynny muzyk ujawnił w swojej najnowszej książce, że w 2017 roku otarł się o śmierć. Wszystko z powodu komplikacji po operacji raka prostaty.

Foto: SplashNews.com/East News
Foto: SplashNews.com/East News

Elton John wyjawił w swojej autobiografii, że w 2017 roku chorował na raka prostaty. Choć operacja zakończyła się powodzeniem, pojawiły się poważne komplikacje i muzyk dosłownie otarł się o śmierć.

Elton John wyznał, że był bliski śmierci

Komplikacje spowodowała infekcja, której Elton John nabawił się podczas trasy koncertowej w Ameryce Południowej. Muzyk czuł się "tak źle, jak jeszcze nigdy w życiu". W wyniku tego przerwał trasę koncertową i został natychmiast przetransportowany do londyńskiego szpitala Króla Edwarda VII. Na miejscu okazało się, że placówka nie jest w stanie mu pomóc, bo nie dysponuje odpowiednim sprzętem.

"

Powiedziano mi wówczas, że mój stan jest na tyle poważny, że szpital nie ma odpowiedniego sprzętu żeby sobie poradzić. [...] powiedzieli mi, że zaraziłem się poważną infekcją w Ameryce Południowej i że leczą ją masywnymi dawkami dożylnych antybiotyków. Ale gorączka wróciła. Pobrali próbkę infekcji... to było o wiele poważniejsze, niż początkowo przypuszczali. Przeprowadzono rezonans magnetyczny i Bóg wie, ile innych procedur. Lekarze powiedzieli, że od śmierci dzieliły mnie zaledwie 24 godziny. Gdyby trasa w Ameryce Południowej potrwała choć dzień dłużej byłoby po wszystkim. "

Elton John
Elton John
Przeczytaj także Elton John wyda autobiografię, chociaż twierdził, że tego nie zrobi. Dlaczego zmienił zdanie?

Lekarze zdołali na szczęście uratować artystę. Po jedenastu dniach Elton John wyszedł ze szpitala, a przez następne dwa miesiące dochodził do siebie. Wrócił później do koncertowania. Obecnie jest w trasie koncertowej "Farewell Yellow Brick Road", która stanowi jego pożegnanie ze sceną.

Zobacz też: Elton John i twórcy "Rocketmana" skrytykowali Rosję za cenzurę gejowskich scen

Tagi: Rock News Muzyka Elton John