Eminem sampluje utwory Joan Jett i The Cranberries na nowej płycie „Revival”

Aleksandra Degórska
18.12.2017 15:35
Eminem sampluje utwory Joan Jett i The Cranberries na nowej płycie „Revival” Fot. Splash News/EAST NEWS; PMC/Sipa USA/East News; S Fernandez / Splash News/EAST NEWS

„I Love Rock And Roll” i „Zombie” - te właśnie kawałki usłyszycie na najnowszym materiale rapowca.

Raper zadebiutował w 1996 roku albumem Infinite. Od tego czasu wydał siedem kolejnych płyt. Na koncie ma 15 nagród Grammy i 125 milionów sprzedanych płyt. Krążek „Revival” miał premierę 15 grudnia 2017 i jest pierwszym albumem rapera od czasu wydania „The Marshall Mathers LP 2” z 2013 roku. Na płycie znajduje się 19 utworów, wśród gości zaś plejada gwiazd – m.in. Beyoncé, Ed Sheeran, Alicia Keys, Pink!.

Eminem nieraz sięgał po rockowe utwory w swojej twórczości i nie inaczej sprawa się ma w tym wypadku. W dwóch nowych utworach raper sampluje klasyki rocka. W „Remind Me” słychać numer „I Love Rock And Roll” stworzony oryginalnie przez grupę The Arrows. Słynniejszą wersją tej kompozycji jest cover w wykonaniu Joan Jett.

Natomiast w „In Your Headwprawne ucho wychwyci głos Dolores O'Riordan z The Cranberries wykonującą Zombie”. 

Posłuchajcie, jak prezentuje się ten materiał:

Wbrew pozorom rap jest mocno związany z rockiem - fani hip hopu pamiętają chociażby współpracę Run D.M.C. z Aerosmith. Co więcej w Rock and Roll Hall of Fame pojawili się tacy muzycy, jak chociażby Tupac, co oburzyło niektórych fanów gitarowego grania.

W 2018 roku do galerii sław wejdą Dire Straits, Bon Jovi, The Moody Blues, The Cars, Nina Simone i Sister Rosetta Tharpe. Ceremonia odbędzie się 14 lutego 2018.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.