„Enjoy The Silence” jako utwór folkowy w wykonaniu polskiego zespołu

Kamil Kacperski
05.10.2017 12:46
„Enjoy The Silence” jako utwór folkowy w wykonaniu polskiego zespołu Fot. kadr z wideo

Gwarantujemy, że nigdy nie słyszeliście Depeche Mode w tak swojskim wydaniu.

Świat muzyki jest pełen niespodzianek i niesamowitych coverów znanych przebojów. Nawet my sami donosimy wam często o Slipknocie zaśpiewanym przez zwierzęta, czy Nirvanie zagranej na łopacie. Tym razem mamy jednak coś bardzo swojskiego.

Folkowy Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie” wykonał utwór „Enjoy the Silence” Depeche Mode w stylu polskiej muzyki ludowej. Efekt jest zaskakująco przyjemny:

Zespół składa się z wokalistek: Zofii Ossowskiej, Patrycji Nowickiej, Joanny Sinkiewicz oraz Tulii Biczak, na akordeonie gra Ireneusz Lis, na skrzypcach Sylwia Galiśkiewicz, zaś Tulia Biczak gra również na barabanie.

Cover doceniony został przez sam zespół, który udostępnił wersje Szczecinian na swoim oficjalnym fanpage’u na Facebooku:

Zespół prowadzi również rekrutacje w różnych grupach wiekowych, więc jeśli jesteście zainteresowani by spróbować swoich sił w stylistyce folkowej to zapraszamy na ich stronę internetową. A jeśli jesteście fanami Depeche Mode to możecie zobaczyć grupę na żywo 7 lutego 2018 w Krakowie, 9 lutego 2018 w Łodzi oraz 11 lutego 2018 w Gdańsku. Zespół promuje obecnie album studyjny, „Spirit”.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.