02.10.2014 14:22

Enslaved nagrywa nowy album

Zespół Enslaved wszedł do studia nagraniowego. Grupa pracuje nad wydaniem 13. studyjnego albumu.

Enslaved nagrywa nowy album
foto: wikipedia.org

Norweski progmetalowy zespół Enslaved zapowiedział premierę nowego longplaya na początek 2015 roku. Jego nazwa jeszcze nie jest znana. Krążek ma być kontynuacją albumu „RIITIIR” z 2012 roku.

Gitarzysta zespołu, Ivar Bjornson, powiedział:

"

„Mój ulubiony czas w roku to ten, w którym wkraczamy z Enslaved do studia, by nagrać nową płytę. Właśnie zaczyna się sezon kreatywnego szaleństwa, niekończących się dni i zakrwawionych palców.” "

Bjornson,  lider i basista Grutle Kjellson oraz perkusista Cato Bekkevold, są w trakcie ustalania fundamentalnego brzmienia nowego albumu. Gitarzysta Ice Dale i klawiszowiec Herbrand Larsen dodadzą swój wkład po początkowych sesjach nagraniowych, tuż przed wkroczeniem do studia wszystkich członków zespołu w celu doszlifowania krążka.

Ivar Bjornson kontynuuje:

"

„Czuję, że materiał podstawowy, który stworzyliśmy, jest doskonały. Włożyłem całe serce do tych kompozycji, podczas gdy reszta zespołu udoskonaliła jego kształt, wydając ją w taki sposób, jakby zależało od tego ich życie. To wyzwanie, by utrzymać tempo piosenek w odpowiedni sposób – życie płynie i trwa niezależnie od twoich artystycznych ambicji. Jednak to muzyka wskazuje drogę poprzez mgłę i ja nią właśnie podążam.” "

Za miksowanie płyty w szwedzkim Fascination Street Studios odpowiadać będzie Jens Bogren, natomiast projektem okładki ponownie zajmie się Truls Espedal, będący autorem wszystkich projektów od wydanego w 2001 roku albumu „Monumension”.

Premiera poprzedniej płyty progresywnych wikingów z Enslaved, „RIITIIR”, odbyła się pod koniec września 2012 roku. Przypomnijcie sobie teledysk do kawałka „Thoughts Like Hammers”, który ją promował:

Magda Słomka
Tagi: Enslaved Rock News