30.08.2017 13:59

„Enter Sandman” Metalliki zagrany jak techno, reggae, pop-punk i hip-hop

Dobra piosenka obroni się w każdej muzycznej konwencji. „Enter Sandman” daje radę nie tylko w metalowej wersji.

„Enter Sandman” Metalliki zagrany jak techno, reggae, pop-punk i hip-hop
foto: kadr z wideo

Czy Metallica na „Czarnym Albumie” wciąż grała thrash metal? Dyskusje ciągną się do dziś. Niektórzy stoją na stanowisku, że od tej pory była już po prostu zespołem rockowym, a „Nothing Else Matters” to czysty pop. Ale czy tak naprawdę to ma jakieś znaczenie? Liczą się dobre piosenki, a takich na albumie „Metallica” nie brakowało. Kawałki Mety brzmią świetnie w każdym gatunku muzycznym.

Przekonuje nas o tym youtuber z kanału Music Is Win. Klasyczny numer Hetfielda i spółki, „Enter Sandman”, przedstawił w kilku różnych stylach muzycznych. Im odleglejszych od metalu, tym lepiej. Gitarzysta przerobił riffy Metalliki na modłę między innymi reggae, techno, hip-hopu, funka, bluesa, jazzu i pop-punka. Jak brzmiałaby Metallica, gdyby nie grała metalu – albo grała prawdziwy metal? Przekonajcie się sami:

Na kanale Music Is Win możemy znaleźć sporo humorystycznych filmików na muzyczne tematy. Youtuber przedstawił między innymi widzom, w jaki sposób stereotypowi gitarzyści testują w sklepach gitary elektryczne oraz akustyczne. Wymienił też utwory najbardziej znienawidzone przez sprzedawców gitar. Coverując „Sandmana” w różnych gatunkach poszedł w ślady Anthony’ego Vincenta, którego specjalnością jest przerabianie znanych kawałków na style innych wykonawców. W jego wykonaniu możemy posłuchać między innymi „Bad Blood” Taylor Swift w konwencji Black Sabbath, Sepultury i Def Leppard, „Feel Good Inc.” Gorillaz w stylu m.in. Queen i Foo Fighters, „Chop Suey!” System Of A Down na modłę między innymi Michaela Jacksona i Wu-Tang Clan, a nawet hit lata „Despacito” w stylu 26 różnych artystów.

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Maciej Koprowicz
Tagi: Metallica Duperele