31.03.2015 11:54

„Enter Sandman” na banjo

Banjo Guy Ollie jest kolejnym śmiałkiem, który odważył się zabrać za cover „Enter Sandman” Metalliki. Zobaczcie, czy mu wyszło!

„Enter Sandman” na banjo
foto: kadr z wideo

Ileż to już wersji tego słynnego kawałka mogliśmy słyszeć na przestrzeni lat...? „Enter Sandman” to pierwszy singiel promujący płytę nazwaną po prostu „Metallica”. Krążek ukazał się w 1991 roku. Od 24 lat fani zespołu Metallica próbują choć w najmniejszym stopniu dorównać oryginałowi, co bardzo często jest błędem. Są też takie chojraki, które przerabiają kawałek na wiele różnych sposobów. Taka taktyka jest chyba najbardziej trafna – jeśli chcesz zrobić cover, opieraj się na czczonym oryginale, ale zachowaj i pokaż w nim siebie.

Czy temu zuchowi uda się Was jakoś zaskoczyć piosenką wykonaną na banjo? Przekonajcie się!

Autorem wideo jest Banjo Guy Ollie. Jak to się stało, że muzyk postanowił nagrać klip?

"

To wszystko zbiegło się z końcem pierwszego roku mojej działalności na YouTubie. Zrobienie tego wideo zajęło mi chwilę, ale oto pełna wersja „Enter Sandman”. Jest to pierwszy klip z serii filmów hołdujących wszystkie zespoły, które kochałem – z lat 80. i 90. "

Żeby nie było za poważnie, muzyk musiał dodać coś, co świadczy o tym, że nie jest zbyt normalny... O co chodzi z tym rąbaniem drewna na początku?

"

Zastanawiałem się, w jaki najbardziej przypadkowy sposób mógłbym rozpocząć ten filmik. Kiedy rąbałem drewno na opał, pomyślałem... idealnie! Prawdziwa historia! "

No tak, banalne... Jak Wam się podobało?

Magda Słomka
Tagi: Metallica Duperele