Epica w koncertowym kawałku z "The Quantum Enigma"

Justyna Kierzkowska
21.08.2015 18:31
Epica w koncertowym kawałku z "The Quantum Enigma" Fot. Kadr z wideo

Utwór z ostatniej płyty holenderskiego zespołu doczekał się wreszcie własnego wideo. Jak brzmi i wygląda „esencja ciszy” w nowym wydaniu?

Nagranie zostało zarejestrowane podczas koncertu w hali widowiskowej Ancienne Belgique w Brukseli w 2014 roku. Muzyczne wydarzenie, które było częścią trasy European Enigma Tour, okazało się wielkim sukcesem – w krótkim czasie zostały wyprzedane wszystkie bilety.

Fani zespołu Epica, którym półtora roku temu nie udało się dostać na pokaz mogą więc być zadowoleni. Holenderski zespół o nich nie zapomniał i wideo z Belgii mogą już zobaczyć wszyscy.

Na fanpage’u zespołu można przeczytać, że za realizację odpowiadają Jens De Vos i The Panda Productions. Kawałek w koncertowej wersji można też za darmo pobrać z Internetu za pomocą aplikacji. 

Zespół Simone Simons wydał w maju 2014 roku swój szósty album, „The Quantum Enigma”, z którego pochodzi właśnie kawałek „The Essence Of Silence”. Płyta została dobrze przyjęta przez fanów grupy i trafiła na 110 miejsce amerykańskiej listy Billboard 200.

The Quantum Enigma Fot. foto: Materiały prasowe

8 września 2015 roku startuje nowa trasa koncertowa zespołu, tym razem po Ameryce Północnej. Epikę wesprą szwajcarska grupa Eluveitie oraz kanadyjski The Agonist.

Polscy fani mieli już okazję posłuchać, jak brzmi „The Essence Of Silence” na żywo. Holenderski zespół w maju 2015 roku dał koncert w ramach festiwalu Ursynalia w Warszawie. Epica zagrała wtedy 6 z 13 kawałków z ostatniej płyty.

W Polsce zespół zagra w tym roku jeszcze raz – 31 października 2015 w Hali Wisły w Krakowie. 

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.