Eric Clapton ma problemy ze zdrowiem i grą na gitarze

Justyna Kierzkowska
11.06.2016 13:48
Eric Clapton ma problemy ze zdrowiem i grą na gitarze Fot. Andrew Fosker / REX Shutterstock / East News

Artysta przyznał, że z powodu nieuleczalnego uszkodzenia systemu nerwowego walczy o to, żeby wciąż grać na tym instrumencie. 

Muzyk w jednym z ostatnich wywiadów wyznał, że stan jego zdrowia nie jest najlepszy i nie ulegnie poprawie. Prezentowanie swoich gitarowych umiejętności na scenie staje się dla niego coraz trudniejsze.

Bardzo cierpiałem w ciągu ostatniego roku. Najpierw był to ból w krzyżu, który jednak z czasem przekształcił się w neuropatię, czyli uszkodzenie nerwów obwodowych. Po prostu masz wrażenie, jakby przez twoje nogi przechodziły wstrząsy elektryczne.

Artysta, który ma już 71 lat, w przeszłości zmagał się z alkoholizmem i innymi używkami, dodał też, że wciąż uczy się, jak sobie radzić z problemami związanymi ze starością. Przypomnijmy, że jego uzależnienie od heroiny było tak wielkie, że w 1971 roku został zmuszony do zawieszenia kariery, po tym jak stracił przytomność podczas koncertu charytatywnego w Madison Square Garden. W wywiadzie przyznał również, że naprawdę nie wie, jak udało mu się przetrwać lata 70., w których zdarzało mu się zażywać garści tabletek z kodeiną i pić trzy butelki brandy dziennie.

Biorąc pod uwagę, że wciąż jestem na odwyku zarówno alkoholowym, jak i tym związanym z innymi substancjami, to dla mnie wielki sukces, że wciąż żyję. Szczerze mówiąc powinienem był kopnąć w kalendarz dawno temu. Ale z jakiegoś powodu zostałem wyrwany prosto z piekła i dostałem drugą szansę.

Artysta podkreśla, że nie jest jeszcze gotowy na zakończenie kariery, ale coraz częściej rozważa taką możliwość. Wciąż może grać, jednak jest to dla niego o wiele cięższa praca, niż kiedyś. Z okazji 70. urodzin artysty w grudniu 2015 roku został wydany specjalny box, „Eric Clapton: The Studio Album Collection 1970-1981”, zawierający studyjne płyty gitarzysty, które powstały na początku jego solowej kariery. Z kolei w kwietniu 2016 muzyk zagrał kilka koncertów w Tokio.

Uważacie, że Eric Clapton powinien się już udać na muzyczną emeryturę?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.