30.03.2017 16:41

Eric Clapton wita 72. urodziny w złym stanie zdrowia

Niestety tuż przed swoimi urodzinami gitarzysta podupadł na zdrowiu i był zmuszony do zmiany koncertowych planów.

Eric Clapton wita 72. urodziny w złym stanie zdrowia
foto: kadr z wideo

30 marca 2017 przypadają 72. urodziny Erica Claptona i muzyk raczej nie będzie hucznie świętować. Już wcześniej gitarzysta poinformował, że cierpi na neuropatię, czyli uszkodzenie nerwów obwodowych. Choroba spowodowała, że gra na gitarze staje się coraz trudniejsza dla muzyka, a studyjny krążek „I Still Do” może być ostatnim jego wydawnictwem.

Niestety 24 marca 2017 fani dowiedzieli się o odwołanych dwóch koncertach w The Forum w Los Angeles zaplanowanych na 25 i 26 marca 2017. Występy zostały przełożone na wrzesień 2017, a powodem takiej sytuacji jest ostre zapalenie oskrzeli.

Muzyka nagrano na lotnisku w Los Angeles po tym, jak ogłoszono, że jest zmuszony do odwołania koncertów. Jego stan się pogorszył i artysta musi poruszać się na wózku inwalidzkim...

Eric Clapton wyznał jakiś czas temu, że jest zaskoczony, iż w ogóle udało mu się przeżyć szalone lata 70.:

"

Biorąc pod uwagę, że wciąż jestem na odwyku zarówno alkoholowym, jak i tym związanym z innymi substancjami, to dla mnie wielki sukces, że wciąż żyję. Szczerze mówiąc powinienem był kopnąć w kalendarz dawno temu. Ale z jakiegoś powodu zostałem wyrwany prosto z piekła i dostałem drugą szansę. "

Gitarzysta zmagał się z alkoholizmem, a jego uzależnienie od heroiny było na tyle poważne, że w 1971 roku musiał zawiesić karierę po tym jak stracił przytomność na koncercie charytatywnym w Madison Square Garden.

Miejmy nadzieję, że Clapton szybko powróci do zdrowia i będzie w stanie dalej cieszyć swoich fanów świetnymi występami.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Eric Clapton