Eric Clapton wita 72. urodziny w złym stanie zdrowia

Aleksandra Degórska
30.03.2017 16:41
Eric Clapton wita 72. urodziny w złym stanie zdrowia Fot. kadr z wideo

Niestety tuż przed swoimi urodzinami gitarzysta podupadł na zdrowiu i był zmuszony do zmiany koncertowych planów.

30 marca 2017 przypadają 72. urodziny Erica Claptona i muzyk raczej nie będzie hucznie świętować. Już wcześniej gitarzysta poinformował, że cierpi na neuropatię, czyli uszkodzenie nerwów obwodowych. Choroba spowodowała, że gra na gitarze staje się coraz trudniejsza dla muzyka, a studyjny krążek „I Still Do” może być ostatnim jego wydawnictwem.

Niestety 24 marca 2017 fani dowiedzieli się o odwołanych dwóch koncertach w The Forum w Los Angeles zaplanowanych na 25 i 26 marca 2017. Występy zostały przełożone na wrzesień 2017, a powodem takiej sytuacji jest ostre zapalenie oskrzeli.

Muzyka nagrano na lotnisku w Los Angeles po tym, jak ogłoszono, że jest zmuszony do odwołania koncertów. Jego stan się pogorszył i artysta musi poruszać się na wózku inwalidzkim...

Eric Clapton wyznał jakiś czas temu, że jest zaskoczony, iż w ogóle udało mu się przeżyć szalone lata 70.:

Biorąc pod uwagę, że wciąż jestem na odwyku zarówno alkoholowym, jak i tym związanym z innymi substancjami, to dla mnie wielki sukces, że wciąż żyję. Szczerze mówiąc powinienem był kopnąć w kalendarz dawno temu. Ale z jakiegoś powodu zostałem wyrwany prosto z piekła i dostałem drugą szansę.

Gitarzysta zmagał się z alkoholizmem, a jego uzależnienie od heroiny było na tyle poważne, że w 1971 roku musiał zawiesić karierę po tym jak stracił przytomność na koncercie charytatywnym w Madison Square Garden.

Miejmy nadzieję, że Clapton szybko powróci do zdrowia i będzie w stanie dalej cieszyć swoich fanów świetnymi występami.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.