04.12.2015 17:32

Eric Clapton wyda box z płytami z lat 1970-1981

Legendarny gitarzysta skończył w 2015 roku 70 lat. Dla tych, którzy chcą odświeżyć sobie jego dyskografię, nowe wydawnictwo artysty jest idealne.

Eric Clapton wyda box z płytami z lat 1970-1981
foto: Ericclapton007, CC-BY-SA-3.0

Ta kolekcja przypadnie do gustu wszystkim fanom klasycznego rocka. „Eric Clapton: The Studio Album Collection 1970-1981”, jak sama nazwa wskazuje, obejmuje studyjne płyty gitarzysty, które powstały na początku jego solowej kariery. W tym też okresie muzyk współpracował z Polydor/RSO Records. 

Box zawierać będzie 180-gramowe płyty winylowe. Wydawnictwo ukaże się 29 stycznia 2016 roku, a już teraz jego ruszyła przedsprzedaż. Cena kolekcji wynosi 146,99 dolarów. Dodatkowo posiadacze otrzymają kody, aby pobrać dany materiał w wersji elektronicznej.

Obejrzyjcie, jak wygląda ten box:

foto: materiały prasowe

Wydawnictwo zawierać będzie jedne z najlepiej sprzedających się płyt w karierze gitarzysty, bowiem chociażby album „Slowhand” rozszedł się w nakładzie 4 milionów.

Zobaczcie, jakie jeszcze krążki znajdą się w „Eric Clapton: The Studio Album Collection 1970-1981”:

  • Eric Clapton
  • Derek & The Dominos – Layla and Other Assorted Love Songs
  • 461 Ocean Boulevard
  • There’s One In Every Crowd
  • No Reason To Cry
  • Slowhand
  • Backless
  • Another Ticket

Tylko dwa z tych albumów, mianowicie „Eric Clapton” oraz „Layla and Other Assorted Love Songs” zostały zremasterowane specjalnie do tego boxu.

Muzyk wydał w 2015 roku również koncertowy album „Eric Clapton: Live at the Royal Albert Hall — Slowhand at 70” będący nagraniem z koncertu w Royal Albert Hall w maju 2015 roku. Obejrzyjcie, jak muzyk wykonał wówczas jeden ze swoich największych przebojów „Cocainepochodzący z krążka Slowhand”:

Clapton powróci na scenę wiosną 2016 roku grając ze swoją kapelą w Tokio.

Wielbiciele takich ekskluzywnych kolekcji wydanych przez legendy rocka mogą również nabyć boxy Rogera Watersa, który wydał koncertowy album „The Wall” czy Bruce'a Springsteena „The River Collection"

Chcielibyście mieć w swojej kolekcji najnowszy box Erica Claptona?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Eric Clapton