15.11.2018 13:55

Młody Eric Clapton prosi Świętego Mikołaja o gitarę w klipie do "White Christmas"

Zobaczcie, jak prezentuje się animowany teledysk do singla "White Christmas" z nowej płyty "Happy Xmas".

Eric Clapton White Christmas
foto: kadr z wideo

Gitarzysta nagrał pierwszy w swojej twórczości świąteczny album. "Happy Xmas" pojawił się na sklepowych półkach 12 października 2018 i na płytę trafiły zarówno klasyczne utwory m.in. "White Christmas" czy "Have Yourself A Merry Little Christmas", jak i premierowa, autorska kompozycja "For Love on Christmas Day". Na krążku znalazła się także piosenka zadedykowana zmarłemu niedawno Dj'owi Avicii.

Eric Clapton pokazał animowany klip "White Christmas"

Muzyk podzielił się klipem do utworu otwierającego album, czyli "White Christmas". Do bluesowej wersji znanego hitu stworzono animację poklatkową, w której widzimy młodego chłopaka przypominającego Claptona. Młodzieniec marzy o gitarze i w końcu Święty Mikołaj spełnia jego marzenie.

Przy okazji premiery klipu Clapton wyznał, że historia z klipu trochę opowiada o nim... bo jego żona daruje mu co roku na Boże Narodzenie gitarę. „Happy Xmas” to 24. album w dorobku Erica Claptona i pierwsze wydawnictwo od „I Still Do” z 2016 roku.

Okładkę płyty zaprojektował sam artysta.

foto: materiały prasowe

Eric Clapton - problemy ze zdrowiem

Nowy album w dorobku gitarzysty na pewno ucieszył fanów zaniepokojonych jego stanem zdrowia. Sam muzyk nie wie, ile jeszcze czasu będzie mógł zajmować się muzyką.

Eric Clapton zmaga się z licznymi schorzeniami. Cierpi na neuropatię, czyli uszkodzenie nerwów obwodowych, które utrudnia grę na gitarze. Natomiast w 2017 roku odwołał koncerty z powodu poważnego zapalenia oskrzeli. Eric Clapton wyznał również, że grozi mu utrata słuchu.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Eric Clapton