07.03.2016 13:50

Eris Is My Homegirl zaprezentował singiel „Heroes”

Lubelski kwartet właśnie udostępnił w sieci utwór, który jest zapowiedzią debiutanckiej płyty. Posłuchajcie, jak brzmi najnowszy kawałek grupy. 

Eris Is My Homegirl zaprezentował singiel „Heroes”
foto: materiały prasowe

Obecnie grupę Eris Is My Homegirl tworzą wokalista Ernest Kozłowski, gitarzysta Jacek Moroziewicz, basista Piotr Trochimiuk oraz perkusista Filip Laskowski. Kapela dała się poznać polskiej publiczności podczas udziału w drugiej edycji programu Must Be The Music w 2011 roku. Po pięciu latach od telewizyjnego debiutu muzycy zaprezentowali numer „Heroes”, który znajdzie się na pierwszej studyjnej płycie zespołu.

Posłuchajcie, jak brzmi ten kawałek. 

Wokalista zespołu, Ernest Kozłowski, wyjaśnił, że udział w muzycznym talent show spowodował wiele dobrych zmian związanych z rozwojem grupy.  

"

Sukces który niewątpliwie odnieśliśmy w 2011 roku, był dla nas przyjemną niespodzianką. Wraz z wysokim miejscem, jakie zajęliśmy w Must Be The Music pojawiło się wiele pozytywnych, jak również negatywnych komentarzy na nasz temat. Byliśmy młodym zespołem, który dopiero wchodził na scenę, formował się, szukał swojego kierunku w muzyce. Miałem wtedy zaledwie 17 lat. Część ludzi wtedy nas zaszufladkowała i próbuje robić to do dziś. "

Muzyk dodał również, że utwór „Heroes” odwołuje się do postaw takich jak bycie konsekwentnym i stanowczym w działaniu. Nawiązuje również do „fali hejtu, która spadała na członków grupy przez ostatnie lata”.

"

Jeżeli potrafisz wsłuchać się w to, co podpowiada ci intuicja, dążysz do swoich marzeń pomimo przeszkód które pojawiają się na drodze do celu, zdobędziesz to, czego pragniesz. Pomimo tej całej nienawiści, która uderzała i nadal uderza w nasz zespół – ciągle idziemy do przodu, nie robiąc z siebie ofiar losu. "

Internauci zwrócili również uwagę na to, jak bardzo członkowie grupy zmienili się od czasu udziału w programie.

Początkowo debiutancka płyta zespołu miała się ukazać po zakończeniu drugiej edycji Must Be The Music, jednak z wielu przyczyn publikacja nie doszła do skutku. Od tego czasu kapela wystąpiła m.in. podczas Przystanku Woodstock w 2012 roku. Premiera pierwszego krążka Eris Is My Homegirl została zapowiedziana na wiosnę 2016 roku.

Jak Wam się podoba singiel „Heroes”? 

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News