28.10.2015 11:52

Europe wyda DVD z koncertu na Wacken 2015

Koncert zespołu na niemieckim festiwalu nie należał do zwykłych. Europe zdecydował się zarejestrować cały występ i wydać go na DVD. Możemy już zobaczyć zapis utworu „Nothin' To Ya”.

Europe wyda DVD z koncertu na Wacken 2015
foto: Romana Makówka/ Antyradio.pl

Grupa dotrzymała swoich słów, którymi podzieliła się podczas konferencji prasowej na Wacken. Muzycy obiecali wydać zapis swojego występu jeszcze w 2015 roku. Przedsprzedażowe zamówienia na wydawnictwo ruszyły wraz z datą 21 października 2015. Ukaże się ono jako specjalna edycja ostatniego studyjnego albumu kapeli, „War of Kings”, poszerzonego o krążek z DVD czy też Blu-ray.

Całość dostępna będzie w trzech formatach CD+DVD, CD+Blu-ray oraz CD+DVD+Blu-ray+książka z fotografiami. Kiedy wydawnictwo będzie można ujrzeć na sklepowych półkach? Wraz z datą 4 grudnia 2015 roku. W formie cyfrowej będzie można zakupić także sam zapis koncertu.

Nie jesteście jeszcze przekonani do posiadania własnego egzemplarza specjalnej edycji „War of Kings” z zapisem koncertu na Wacken? Może skusicie się po tym jak zobaczycie jak Europe zagrał „Nothin' To Ya”:

Joey Tempest, wokalista Europe, cieszy się z okazji nadchodzącej premiery:

"

Czujemy podekscytowanie faktem wydania specjalnej edycji „War of Kings” z naszym występem na Wacken, jako dodatkowym krążkiem. To dla nas też okazja, żeby zagrać kolejne koncerty, aby celebrować to wydarzenie. "

Zobaczcie okładkę wydawnictwa i poznajcie utwory, jakie zabrzmiały na koncercie Europe podczas festiwalu Wacken.

europewarofkingsspecial

Tracklista:

 1. War Of Kings
 2. Hole In My Pocket
 3. Superstitious
 4. Scream Of Anger
 5. Last Look At Eden
 6. Second Day
 7. Firebox
 8. Sign Of The Times
 9. Praise You
 10. The Beast
 11. Ready Or Not
 12. Girl From Lebanon
 13. Nothin' To Ya
 14. Let The Good Times Rock
 15. Rock The Night
 16. Days Of Rock 'N' Roll
 17. The Final Countdown

Pozostaje nam tylko żałować, że Europe nie zdecyduje się już zapewne na podobny zabieg podczas pojawienia się w naszym kraju 3 listopada 2015 roku. Może jednak możemy liczyć na koncertowe DVD od zespołów, które pojawią się na Wacken w przyszłym roku, w tym od Iron Maiden.

Planujecie zakup specjalnej edycji „War of Kings”?

Robert Skowroński
Tagi: #Europe #Rock News