19.03.2019 16:25

Eurowizja 2019: Obcokrajowcy ocenili Tulię i porównali grupę do Led Zeppelin [WIDEO]

Co zagraniczni fani Eurowizji sądzą o folkowym zespole Tulia? Okazuje się, że wielu z nich było pozytywnie zaskoczonych singlem "Pali się (Fire of Love)".

Obcokrajowcy ocenili Tulię
foto: kadr z wideo

Eurowizja zbliża się wielkimi krokami. Już 14 maja 2019 wystartuje kolejna edycja imprezy, tym razem w Izraelu. Polskim reprezentantem jest zespół Tulia, który zdobył popularność za sprawą folkowego coveru "Enjoy The Silence" Depeche Mode. Kapela wydała debiutancką płytę z coverami, zaś na wersji deluxe płyty pojawiły się autorskie piosenki. Jedną z nich Tulia zaprezentuje w Izraelu - chodzi o kawałek "Pali się (Fire of Love)". Niestety bukmacherzy kiepsko oceniają szanse Polski w konkursie dając jedynie jeden procent szans na zajęcie 1. miejsca na Eurowizji.

Eurowizja 2019: Obcokrajowcy ocenili Tulię i porównali grupę do Led Zeppelin

Jak Tulię oceniają zagraniczni fani Eurowizji? W sieci pojawiło się sporo reakcji obcokrajowców na piosenkę Tulii i wiele osób zwróciło uwagę na ciekawe połączenie rocka z nietypowym śpiewem. YouTuberzy docenili fakt, że wokalistki śpiewają po polsku. Pojawiły się nawet opinie, że piosenka przypomina brzmienie White Stripes, a nawet... Led Zeppelin. Jest to zupełnie coś innego w porównaniu do reszty uczestników konkursu.

Eurowizja 2019 gdzie i kiedy
Eurowizja 2019 gdzie i kiedy
Przeczytaj także Eurowizja 2019: Gdzie i kiedy się odbędzie? [DATA, MIEJSCE]

Piosenka Tulli przypadła do gustu obcokrajowcom i zobaczcie, jak ocenili szanse Tulii na wygraną na Eurowizji.

Tulia na Eurowizji 2019: Gdzie jest krzyż?

Tulia zaprezentuje w Tel Awiwie dwujęzyczną wersję swojej piosenki, do której stworzono nowy teledysk. Widzowie jednak zauważyli, że z klipu zniknął krzyż i zarzucili zespołowi cenzurę. Management grupy wyjaśnił, że zmiana nastąpiła ze względu na regulamin Eurowizji, który zabrania propagowania symboli religijnych uczestnikom rywalizacji.

Tulia, Eurowizja 2019
Tulia, Eurowizja 2019
Przeczytaj także Tulia: Kim jest zespół, który będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2019, który coverował Metallicę i Dawida Podsiadłę?

Przedstawiciele wytwórni Universal Music Polska podkreślili, że klip został skrócony o kilka klatek ze względu na dostosowanie czasu trwania teledysku do eurowizyjnej wersji utworu. Natomiast Jacek Kurski w rozmowie z wPolityce.pl stwierdził, że krzyż powinien wrócić do wideo.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele