Eurowizja 2019: Obcokrajowcy ocenili Tulię i porównali grupę do Led Zeppelin [WIDEO]

Aleksandra Degórska
19.03.2019 16:25
Eurowizja 2019: Obcokrajowcy ocenili Tulię i porównali grupę do Led Zeppelin [WIDEO] Fot. kadr z wideo

Co zagraniczni fani Eurowizji sądzą o folkowym zespole Tulia? Okazuje się, że wielu z nich było pozytywnie zaskoczonych singlem "Pali się (Fire of Love)".

Eurowizja zbliża się wielkimi krokami. Już 14 maja 2019 wystartuje kolejna edycja imprezy, tym razem w Izraelu. Polskim reprezentantem jest zespół Tulia, który zdobył popularność za sprawą folkowego coveru "Enjoy The Silence" Depeche Mode. Kapela wydała debiutancką płytę z coverami, zaś na wersji deluxe płyty pojawiły się autorskie piosenki. Jedną z nich Tulia zaprezentuje w Izraelu - chodzi o kawałek "Pali się (Fire of Love)". Niestety bukmacherzy kiepsko oceniają szanse Polski w konkursie dając jedynie jeden procent szans na zajęcie 1. miejsca na Eurowizji.

Eurowizja 2019: Obcokrajowcy ocenili Tulię i porównali grupę do Led Zeppelin

Jak Tulię oceniają zagraniczni fani Eurowizji? W sieci pojawiło się sporo reakcji obcokrajowców na piosenkę Tulii i wiele osób zwróciło uwagę na ciekawe połączenie rocka z nietypowym śpiewem. YouTuberzy docenili fakt, że wokalistki śpiewają po polsku. Pojawiły się nawet opinie, że piosenka przypomina brzmienie White Stripes, a nawet... Led Zeppelin. Jest to zupełnie coś innego w porównaniu do reszty uczestników konkursu.

Przeczytaj także

Piosenka Tulli przypadła do gustu obcokrajowcom i zobaczcie, jak ocenili szanse Tulii na wygraną na Eurowizji.

Tulia na Eurowizji 2019: Gdzie jest krzyż?

Tulia zaprezentuje w Tel Awiwie dwujęzyczną wersję swojej piosenki, do której stworzono nowy teledysk. Widzowie jednak zauważyli, że z klipu zniknął krzyż i zarzucili zespołowi cenzurę. Management grupy wyjaśnił, że zmiana nastąpiła ze względu na regulamin Eurowizji, który zabrania propagowania symboli religijnych uczestnikom rywalizacji.

Przeczytaj także

Przedstawiciele wytwórni Universal Music Polska podkreślili, że klip został skrócony o kilka klatek ze względu na dostosowanie czasu trwania teledysku do eurowizyjnej wersji utworu. Natomiast Jacek Kurski w rozmowie z wPolityce.pl stwierdził, że krzyż powinien wrócić do wideo.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.