Eurowizja 2019: Polska ma największe szanse na wygraną według bukmacherów

Aleksandra Degórska
19.12.2018 14:13
Eurowizja 2019: Polska ma największe szanse na wygraną według bukmacherów Fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

64. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Izraelu i chociaż nadal nie wiemy, kto będzie reprezentować nasz kraj, bukmacherzy są zdania, że Polska może wygrać konkurs.

Kolejny Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w maju 2019 w Izraelu. Poprzednia edycja odbyła się w Lizbonie i zwyciężyła wówczas piosenka "Toy", którą wykonywała izraelska wokalistka Netta. Bukmacherzy już obstawiają, kto może zająć podium na Eurowizji 2019 i okazuje się, że ich faworytem jest właśnie Polska. Jest to o tyle ciekawe, że jeszcze nie poznaliśmy wykonawcy, który będzie reprezentować nasz kraj w konkursie.

Polska faworytem Eurowizji 2019

Wysoka pozycja Polski w notowaniach może być spowodowane faktem, że w listopadzie 2019 Roksana Węgiel z Polski wygrała Eurowizję Junior 2018 z piosenką „Anyone I Want To Be”. Jak dotychczas nie udało się to Polsce w edycjach konkursu dla dorosłych, jak i dla dzieci. W głosowaniu jury 1. miejsce zajęła Australia, natomiast Polska uplasowała się na 7. pozycji, jednak o ostatecznym wyniku zadecydowały głosy publiczności.  

Pewnym jest to, że kolejna edycja Konkursu Eurowizji dla Dzieci w 2019 roku odbędzie się w Polsce. Czy nasz reprezentant będzie triumfować również na Konkursie Piosenki Eurowizji w Izraelu? Bukmacherzy są zdania, że to właśnie Polska uplasuje się na podium. Zazwyczaj Krajowe Eliminacje do Eurowizji odbywają się w lutym i marcu, czyli kilka miesięcy przed konkursem. Prezes TVP, Jacek Kurski, rozważa jednak zrezygnowanie z publicznych eliminacji na rzecz wewnętrznego wyboru kandydata.

Jak dotychczas najlepszym wynikiem w Eurowizji może pochwalić się Edyta Górniak, która w 1994 roku zajęła 2. miejsce z utworem "To nie ja!". W 2018 roku Polskę reprezentowali Gromee i Lukas Meijer, którzy w półfinale zajęli 14. miejsce i niestety nie dostali się do finału.

Roger Waters bojkotuje Eurowizję 2019 w Izraelu

Izrael jest krytykowany przez wielu obserwatorów za łamanie praw człowieka arabskich mieszkańców Palestyny. Brytyjski zespół Wolf Alice, Brian Eno i Roger Waters podpisali się pod listem, który nawołuje do bojkotu Eurowizji w Izraelu. Uważają, że takie wydarzenie nie może odbyć się w kraju, który łamie prawa człowieka.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.