Eurowizja 2020 odwołana z powodu koronawirusa!

18.03.2020 15:22
Eurowizja 2020 odwołana z powodu koronawirusa! Fot. Lukasz Kalinowski/East News

Europejska Unia Nadawców ogłosiła, że tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji został odwołany. Przyczyna nikogo nie zdziwi - to epidemia koronawirusa.

Lista odwołanych imprez z powodu epidemii koronawirusa się wydłuża. Coraz więcej państw wprowadza odpowiednie środki ostrożności w tym zakaz imprez masowych oraz przymusową kwarantannę. To wyjątkowo ciężki czas dla branży rozrywkowej. Artyści starają się organizować sobie inne źródła dochodów niż granie na żywo, jednak ich sytuacja nie jest najlepsza.

Eurowizja 2020 odwołana z powodu koronawirusa!

18 marca organizatorzy Glastonbury Music Festival ogłosili, że impreza się nie odbędzie nawet, jeśli epidemia ustanie. Do największych wydarzeń muzycznych odwołanych przez epidemię dołączyła właśnie tegoroczna Eurowizja.

Przeczytaj także

Europejska Unia Nadawców w oświadczeniu na Facebooku napisała:

Z ogromnym smutkiem musimy ogłosić, że odwołujemy Konkurs Piosenki Eurowizji w Rotterdamie.

Organizatorzy do końca rozważali różne opcje przeprowadzenia konkursu. W grę wchodziła impreza bez publiczności, jednak jak widać z tego pomysłu także zrezygnowano. Osoby odpowiedzialne za Eurowizję podkreślają, że decyzja została podjęta po konsultacjach z państwami uczestniczącymi w konkursie oraz gronem specjalistów. Jak wynika z oświadczenia, Eurowizja 2020 nie odbędzie się wcale.

Konkurs został oficjalnie przeniesiony na 2021 rok.

Zobacz też: Pandemia COVID-19 potrwa 18 miesięcy. Odtajniono raport dla rządu USA 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.