06.03.2019 15:05

Eurowizja Junior 2019: impreza odbędzie się w Gliwicach. Znamy datę wydarzenia

Oficjalnie potwierdzono, że gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 będą Gliwice. Impreza odbędzie się w nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej otwartej w 2018 roku. Budynek mieści około 17 tysięcy osób.

Roksana Węgiel
foto: Viktor Tolochko/SPUTNIK Russia/East News

Poprzednia edycja konkursu została wygrana przez Roksanę Węgiel. Eurowizja Junior odbywała się w Mińsku. Jednak w przeciwieństwie do dorosłej odsłony konkursu, zwycięski kraj dziecięcej Eurowizji nie staje się automatycznie organizatorem kolejnej edycji. Dlatego tuż pod zwycięstwie Telewizja Polska zgłosiła chęć zostania gospodarzem Eurowizji. Już 10 grudnia 2018 roku dowiedzieliśmy się, że Polska będzie oficjalnym organizatorem Eurowizji Junior 2019. 

Eurowizja Junior 2019 - gdzie odbędzie się festiwal?

I chociaż sami donosiliśmy, że Konkurs Piosenki Eurowizja dla Dzieci 2019 odbędzie się w Krakowie, to okazuje się, że Noel Curran, dyrektor generalny Europejskiej Unii Nadawców, mylił się co do miejsca. Jak poinformowała Telewizja Polska, Eurowizja Junior odbędzie się w Gliwicach. Słowa zostały potwierdzone na konferencji prasowej zorganizowanej przez TVP, na której prezes Kurski powiedział, że o bycie gospodarzem walczyły również Toruń oraz Szczecin. 

Impreza odbędzie się na terenie hali Arena Gliwice. To nowoczesny obiekt, który ma pomieścić około 17 tysięcy widzów. Właśnie tam odbędzie się np. pożegnalny koncert Slayera, który odbędzie się 4 czerwca 2019 roku. 

Eurowizja 2019
Eurowizja 2019
Przeczytaj także Ukraina oficjalnie wycofała się z Konkursu Eurowizji 2019

Eurowizja Junior 2019 Gliwice - data

Przy okazji Eurowizja Junior potwierdziła również oficjalną datę wydarzenia - Konkurs Piosenki Eurowizja dla Dzieci 2019 odbędzie się 24 listopada 2019 roku w Arenie Gliwice:

W ramach przypomnienia: podczas konkursu "dorosłej" Eurowizji 2019, nasz kraj będzie reprezentowała folkowa Tulia, która zasłynęła coverem Depeche Mode. Jednak według bukmacherów zespół ma zerowe szanse na zwycięstwo. 

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Eurowizja