22.11.2019 09:43

Eurowizja Junior 2019: reprezentant Rosji trafił do szpitala. Telewizja Polska wydała oświadczenie

Reprezentant Rosji w tegorocznym konkursie Eurowizji Junior trafił do szpitala. Czy wycofa się z rywalizacji?

Foto: Lukasz Kalinowski/East News
Foto: Lukasz Kalinowski/East News

Denberel Oorzhak reprezentuje Rosję w konkursie Eurowizji Junior 2019. Podczas jednej z prób technicznych chłopiec stracił przytomność i został przewieziony do szpitala. Telewizja Polska zabrała głos w sprawie, wydając oficjalne oświadczenie.

Eurowizja Junior 2019 - reprezentant Rosji w szpitalu

Denberel Oorzhak to 13-letni Rosjanin, który wraz z Tatyaną Mezhentsevą reprezentuje swój kraj w tegorocznym konkursie Eurowizji Junior. W trakcie środowej próby chłopiec zasłabł, a następnie został szybko przetransportowany do szpitala, gdzie przeszedł odpowiednie badania. W środę wieczorem telewizja TVP wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie:

"

Na miejscu natychmiast została mu udzielona pomoc medyczna, zapewniona przez organizatorów. Denberel został następnie przewieziony do szpitala na dalsze badania, gdzie pozostanie przez dobę.  "

Denberel Oorzhak, choć pozostaje pod opieką lekarzy, czuje się już dobrze. Na obecną chwilę nie podano żadnych informacji wskazujących na to, że Rosja miałaby wycofać się z konkursu

Roksana Węgiel
Roksana Węgiel
Przeczytaj także Roksana Węgiel promuje Śląsk w spocie Eurowizji Junior w Gliwicach

Eurowizja Junior 2019 - gdzie i kiedy odbędzie się konkurs?

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się już 24 listopada 2019 roku w Arena Gliwice. Reprezentantką Polski jest w tym roku Wiktoria "Viki" Gabor, z utworem "Superstar".

Zobacz też: Eurowizja Junior 2019: wszystko, co musicie wiedzieć [GDZIE, KIEDY, TRANSMISJA TV I ONLINE]

Tagi: Rock News Muzyka Eurowizja