20.11.2015 10:46

Evanescence wraca na scenę po 3 latach

Fani czekali, czekali i w końcu się doczekali – po trzyletniej przerwie do koncertowania wróciła Amy Lee wraz z zespołem Evanescence. 

Evanescence wraca na scenę po 3 latach
foto: kadr z wideo

Ostatni raz grupa Evanescence wystąpiła na żywo pod koniec 2012 roku. 13 listopada 2015 roku zespół wrócił do koncertowania – publiczność zgromadzona w amerykańskim mieście Nashville jako pierwsza po trzech latach miała okazję przekonać się, jak ich ulubieńcy radzą sobie na scenie. 

Fanowi, który zajął miejsce w pierwszym rzędzie tuż przed sceną, udało się zarejestrować kilka utworów z bliska. Zespół łącznie wykonał 19 utworów, wśród których nie zabrakło największych hitów Evanescence, takich jak „My Heart Is Broken”:

„Going Under”:

„Lithium”:

Po mocnym, rockowym graniu zespół zdecydował się nieco wyciszyć i wykonać dwa utwory w wersji akustycznej. Pierwszym z nich był cover Led Zeppelin „Going To California”. Zapewne było to nawiązanie do faktu, że jeden z kolejnych zaplanowanych koncertów odbył się w Los Angeles: 

Drugim kawałkiem w wersji bez prądu, który usłyszeli fani grupy zgromadzeni w Nashville, był jeden z największych szlagierów Evanescence, czyli „My Immortal”:

Podczas trzyletniej przerwy od działalności zespół Evanescence rozstał się ze swoją wytwórnią oraz gitarzystą Terrym Balsamo, którego miejsce zajęła Jen Majura. Wokalistka Amy Lee próbowała swoich sił jako kompozytorka muzyki filmowej - stworzyła ścieżkę dźwiękową do obrazu „Indigo Grey: The Passage”, a także zaśpiewała cover „It’s A Fire” grupy Portishead. Ostatnim utworem, jaki usłyszeliśmy w wykonaniu wokalistki była jej interpretacja „With Or Without You” z repertuaru U2.

21 listopada 2015 roku grupa ma wystąpić w ramach dwudniowego festiwalu Ozzfest w Tokio. Jaka przyszłość czeka Evanescence po tym wydarzeniu? W jednym z wywiadów Amy Lee zdradziła, że zespół nie ma w planach nagrywania nowej muzyki, ale koncerty grupy są jak najbardziej prawdopodobne. 

Czekaliście na powrót Evanescence?

Michał Miernik
Tagi: Rock News Evanescence Amy Lee