02.05.2016 10:33

Evanescence zagrał cover Prince'a

Kolejny zespół postanowił złożyć muzyczny hołd legendzie. Zobaczcie, jak kapela wypadła w repertuarze amerykańskiego muzyka.

Evanescence zagrał cover Prince'a
foto: Owen Sweeney / Rex Features / East News

21 kwietnia 2016 roku w wieku 57 lat zmarł Prince. Tydzień przed tym tragicznym wydarzeniem, podczas powrotu z koncertu, samolot przewożący Prince'a musiał wykonać awaryjne lądowanie z powodu złego samopoczucia muzyka. Wokalista trafił wówczas do szpitala z powodu ostrej odmiany grypy. Jak na razie nieznane są przyczyny jego śmierci.

Jego odejście było szokiem dla muzycznego świata, który wiele mu zawdzięcza. Wielu artystów za pośrednictwem portali społecznościowych wyraziło swój żal spowodowany tą stratą i podkreślało, jak ważną był on postacią i ile wniósł do muzyki. Niezliczona liczba rockowych i metalowych twórców podczas swoich koncertów postanowiła złożyć muzyczny hołd wykonując covery Prince'a, czego przykładem może być chociażby Pearl Jam. 

Również Evanescence podczas koncertu w Orlando wziął na warsztat jeden z najsłynniejszych utworów artysty, by w ten sposób oddać mu cześć. Kapela wykonała „Purple Rain”, który pochodzi z albumu o tym samym tytule z 1984 roku. 

Posłuchajcie, jak formacja zaprezentowała się w tym numerze:

Zobaczcie również, jak ten występ prezentował się z backstage'u:

Tuż po śmierci Prince'a wokalistka Amy Lee napisała krótki wpis na Twitterze, w którym wyraziła swój smutek spowodowany tragicznym wydarzeniem:

"

Jeszcze jedna osoba ze złamanym sercem z powodu utraty Prince'a. Nie mogę w to uwierzyć. Był geniuszem, inspiracją i był cholernie dobry... był tak młody. "

Lee nie jest jedynym członkiem zespołu Evanescence, który złożył hołd muzykowi, bowiem gitarzystka Jen Majura nagrała krótki film, w którym wykonała utwór „Purple Rain”:

Przypomnijmy, że w 2015 roku Evanescence wrócił na scenę po trzyletniej przerwie. Pierwszy koncert odbył się 13 listopada 2015 w Nashville. Zespół właśnie gra na Florydzie, gdzie zaczął koncertować na przełomie kwietnia i maja 2016 roku.

Jak oceniacie Evanescence w repertuarze Prince'a?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Evanescence Amy Lee Prince