14.08.2018 12:55

Evanescence zagrał cover utworu Ozzy’ego Osbourne’a ze słynną skrzypaczką

Podczas koncertu Evanescence do zespołu Amy Lee dołączyła światowej sławy skrzypaczka, Lindsey Stirling.

Evanescence zagrał cover utworu Ozzy’ego Osbourne’a ze słynną skrzypaczką
foto: kadr z wideo

Nie lada niespodziankę przygotował Evanescence dla swoich fanów na koncercie w Jones Beach Theater w Wantagh w stanie Nowy Jork. Na scenie do Amy Lee i spółki dołączyła sama Lindsey Stirling.

Trwa wspólna trasa koncertowa zespołu i słynnej skrzypaczki po Stanach Zjednoczonych, na której wykonawcy występują z towarzyszeniem orkiestry. Sytuacja zatem zdecydowanie sprzyjała wspólnemu występowi, tym bardziej, że Stirling jest z Evanescence zaprzyjaźniona – wystąpiła gościnnie w najnowszym utworze grupy, „Hi-Lo”.

Evanescence gra cover Ozzy'ego Osbourne'a z Lindsey Stirling

W Wantagh popularna na całym świecie skrzypaczka dołączyła jednak do zespołu Lee, by wykonać dwa cudze utwory. Artyści zdecydowali się zagrać „No More Tears” Ozzy’ego Osbourne’a, przebój z tak samo zatytułowanego solowego albumu frontmana Black Sabbath z 1991, oraz „Alive” wokalistki o pseudonimie Sia, pochodzący z jej płyty „This Is Acting” z 2015. Zobaczcie i posłuchajcie, jak wypadł wspólny występ Evanescence i Lindsey Stirling:

Evanescence - „Synthesis”

Ostatnim jak na razie studyjnym dokonaniem Evanescence jest „Synthesis” z 2017. Zespół przedstawił na nim orkiestrowe wersje swoich kompozycji sprzed lat, z „Bring Me To Life” i „My Immortal” na czele. Album zawiera dwa premierowe utwory - „Imperfection” i wspomniany „Hi-Lo”.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Ozzy Osbourne Evanescence