08.03.2016 15:34

Ex-basista The Rolling Stones ma raka

U Billa Wymana został wykryty nowotwór prostaty. Jakie są rokowania lekarzy?

Ex-basista The Rolling Stones ma raka
foto: Photoshot / Reporter / East News

Basista skończył w październiku 2015 roku 79 lat, ale na szczęście nowotwór wykryto u niego bardzo szybko i lekarze przewidują w pełni szczęśliwy finał. Przedstawiciele muzyka potwierdzili taki stan rzeczy za pośrednictwem jego oficjalnego konta na Twitterze.

"

U Billa zdiagnozowano raka. Podjął leczenie i oczekujemy jego pełnego powrotu do zdrowia, ponieważ udało się go wykryć we wczesnej fazie. "

Bill Wyman występował z The Rolling Stones od czasu założenia zespołu aż do początku lat 90. - grupa oficjalnie ogłosiła jego odejście w 1993 roku, choć plotkowało się na ten temat już po trasie promującej album „Steel Wheels”. Basista wystąpił ponownie z zespołem dopiero 25 listopada 2012 roku z okazji pięćdziesięciolecia jego powstania w trakcie koncertu w Londynie.

Rozstanie z The Rolling Stones muzyk tłumaczył po latach potrzebą uporządkowania swojego życia osobistego. Na początku lat 90. Wyman był wciąż związany ze swoją drugą żoną, Mandy Smith, z którą wkrótce rozwiódł się, by w 1993 ożenić się z Suzanne Accostą. Para doczekała się trzech córek, muzyk ma też syna z pierwszego małżeństwa.

Odejście z The Rolling Stones nijak nie wpłynęło na aktywność Billa Wymana: przez ostatnie ćwierć wieku napisał 6 książek (w tym 4 o Rolling Stonesach, jedną o archeologii i album ze zdjęciami malarza i grafika Marca Chagalla), a także powołał do życia własny zespół Bill Wyman's Rhythm Kings. Bluesrockowa grupa wydała od 1997 roku 5 albumów studyjnych i jeszcze w 2014 roku aktywnie koncertowała.

Muzyk był ostatnio widziany publicznie 4 marca 2016 roku na ślubie Ruperta Murdocha z Jerry Hall, gdzie pozował z żoną i nie zdradzał żadnych oznak choroby.

Życzymy Billowi Wymanowi szybkiego powrotu do zdrowia.

Jakub Gańko
Tagi: Rock News The Rolling Stones