02.02.2016 09:00

Ex-klawiszowiec Marilyna Mansona życzy mu śmierci

Nic nie jest wieczne. W tym zespołowa przyjaźń i wspólne tworzenie muzyki, które mogą się przemienić w nienawiść i wzajemne obrzucanie błotem.

Ex-klawiszowiec Marilyna Mansona życzy mu śmierci
foto: Chris Pizzello / Invision / AP / Fotolink / East News

Stephen Bier występujący w kapeli Mansona jako Madonna Wayne Gacy pojawił się w szeregach zespołu już przy okazji debiutanckiej płyty, „Portrait of an American Family”. Ostatnim krążkiem na jakim możemy usłyszeć klawiszowca był „The Golden Age of Grotesque” z 2003 roku, choć sam Bier odszedł z grupy dopiero cztery lata później.

Powodem była kłótnia z frontmanem o wypłacenie honorariów. Muzyk twierdził, że wokalista trwoni pieniądze na nazistowskie pamiątki oraz wypchanie szkieletu chińskiej dziewczynki i tym podobne rzeczy. Sprawa trafiła do sądu. Manson odgryzł się byłemu koledze pozwem o naruszenie zapisów kontraktu. Współpraca między muzykami dobiegła końca. Nie oznacza to jednak, że wygasły silne emocje.

Na przestrzeni ostatnich tygodni odeszło od nas wielu zasłużonych muzyków - Lemmy Kilmister, David Bowie, Scott Weiland czy Jimmy Bain. Stephen Bier żałuje, że na tej liście nazwisk zabrakło Briana Warnera, szerzej znanego jako Marilyn Manson:

"

Jestem naprawdę zaskoczony, jak wielu wybitnych artystów i muzyków umarło w ciągu ostatnich 30 dni ... szkoda, że Brian Warner, nie jest jednym z nich. "

Pod postem zaroiło się od komentarzy, na które klawiszowiec ochoczo odpowiadał. Tym sposobem możemy zapoznać się z całym szeregiem jego kontrowersyjnych wypowiedzi dotyczących żywotu byłego kolegi:

"

Najlepsze, co może zrobić, aby zachować swoje dziedzictwo, jest wpakowanie sobie kulki w łeb i udowodnienie tym swojej uczciwości. "

5
"

Nie mogę się doczekać, aż zatańczę electric Boogaloo, teksańskiego two stepa, walca i irlandzkiego jiga na jego grobie. "

2
"

Wydaje się, że stary frazes, że „dobrzy umierają młodo” jest prawdziwy. "

3

Pojawiły się jednak bardziej powściągliwe uwagi ze strony klawiszowca. Muzyk w końcu spuścił z tonu pisząc:

"

Na szczęście lub niestety, w zależności jak na to spojrzeć, Brian i ja jesteśmy najlepszą rzeczą, jaka przytrafiła się każdemu z nas. "

4

Po wydaniu w 2015 roku płyty „The Pale Emperor” Marilyn Manson skupia się obecnie na filmowych projektach. Muzyk wystąpi w serialu „Salem”, ma się też pokazać w filmie „Let Me Make You a Martyr” u boku Marka Boone'a Juniora i Niko Nicotery znanych z serialu „Synowie Anarchii”. Krążą też słuchy o tym, że Manson i Jonathan Davis szykują wspólny album.

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Marilyn Manson