24.11.2014 14:09

Exlibris cieszy się z nowej płyty

Krążek „Aftereal” z 12 kompozycjami trafił właśnie do sklepów. Kogo oprócz Zbigniewa Wodeckiego usłyszymy na nowym albumie Exlibris?

Exlibris cieszy się z nowej płyty
foto: materiały prasowe

Tak, Zbigniew Wodecki gra heavy metal! Na najnowszym albumie usłyszymy też Piotra „Dzikiego” Chancewicza z Wild Pig i Mech, Michała Staczkuna z Hate oraz współpracującego z Corruption Piotra Rutkowskiego. Posłuchajcie jego gościnnego solo w utworze „Closer”.

Największą niespodzianką, którą przyszykował Exlibris, są wokale Toma S. Englunda z formacji Evergrey. Radości nie kryje klawiszowiec Piotr Sikora.

"

Być może nie jest to coś, co słychać od razu po włączeniu naszej płyty, ale Evergrey był i jest dla nas, jako muzyków, bardzo silną inspiracją od samego początku istnienia naszego zespołu. Mieliśmy napisany jeden utwór, do którego głos Toma Englunda pasowałby idealnie, więc był on pierwszą osobą, o której pomyśleliśmy i od razu się udało! To niesamowite uczucie słuchać napisanej przez siebie piosenki, zaśpiewanej przez człowieka, który jest twoim muzycznym bohaterem – przez dosłownie pół twojego życia. "

exlibris_aftereal

Z płyty cieszy się również gitarzysta Daniel „Dani” Lechmański. Dla swoich fanów ma jednak inną, smutną wiadomość – odchodzi z Corruption.

corruption-dean-luckyman

Trzymamy kciuki za sukces nowej płyty!

Tracklista „Aftereal”:

 1. The Continuum
 2. Escape Velocity
 3. The Day Of Burning
 4. In The Darkest Hour
 5. Omega Point
 6. Before The Storm
 7. King Of The Pit
 8. Darker Than Black
 9. Closer
 10. False Messiah
 11. The Mental Crusade
 12. Suspended Animation
Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Exlibris