30.05.2016 09:57

Exlibris zaprezentował singiel z nowym wokalistą

Warszawscy heavymetalowcy udostępnili klip do utworu „Harmony Of The Spheres”. Posłuchajcie jak śpiewa w nim Riku Turunen.

Exlibris zaprezentował singiel z nowym wokalistą
foto: materiały prasowe

Exlibris zaprezentował tekstowy teledysk do kompozycji „Harmony Of The Spheres”. Jest to pierwsza zapowiedź nowego materiału grupy i jednocześnie pierwsze nagranie po zmianach w składzie zespołu. Krzysztofa Sokołowskiego, który opuścił zespół w sierpniu 2015 roku, zastąpił za mikrofonem fiński wokalista Riku Turunen.

Perkusista zespołu, Misiek Ślusarski, uspokaja fanów, że nadchodzący materiał spełni pokładane w nim nadzieje. Zdaje sobie sprawę, że rozstanie z Krzysztofem Sokołowskim było postrzegane przez niektórych z nich jako koniec zespołu. Sam mówi jedynie o zakończeniu pewnego etapu i możliwości wkroczenia w zupełnie nowy rozdział kariery.

"

Fakty są takie, że od początku istnienia zespołu zdecydowana większość materiału wychodziła spod ręki Daniela Lechmańskiego i Piotra Sikory, więc o nową muzykę nie trzeba było się obawiać. Spodziewaliśmy się natomiast, że nie będzie łatwo znaleźć nowego śpiewaka spełniającego w pełni nasze oczekiwania – okazało się, że najbliższy mieszka ponad tysiąc kilometrów stąd. "

„Harmony Of The Spheres” z nowym wokalistą posłuchacie poniżej:

Współzałożyciel Exlibris, klawiszowiec Piotr „Voltan” Sikora, przekonuje, że Turunen to doświadczony i profesjonalny muzyk, który od razu doskonale porozumiał się z resztą składu, również na poziomie personalnym. Wokalisty nie odstraszyło nawet poczucie humoru zespołu, co ostatecznie go przekonało, że dokładnie takiej osoby szukał przez niemal rok.

"

Dzieląca nas odległość stanowi pewne wyzwanie, ale też otwiera nowe możliwości. W tej chwili przygotowujemy się do pierwszych koncertów w nowym składzie, ale zaraz potem zamierzamy przystąpić do pre-produkcji naszego nowego albumu. Dzisiejsza premiera to tylko mały przedsmak tego, co przygotowaliśmy podczas nieobecności na scenie, więc zapewniam, że jest na co czekać! "

Sam Riku Turunen wyznał, że był bardzo podekscytowany współpracą z Exlibris, odkąd tylko pierwszy raz usłyszał jego muzykę. Początkowo planował udział wyłącznie w kilku koncertach, aż zespół nie znajdzie na stałe nowego wokalisty, ale na tyle wpasował się w grupę, że sam postanowił zostać na dłużej.

"

Przez ostatnie kilka tygodni wspólnie pracowaliśmy nad nowym nagraniem i kiedy spytano mnie, czy nie chciałbym dołączyć do składu na stałe, nie musiałem się długo zastanawiać. Mam nadzieję... Nie! Jestem pewien, że fanom Exlibris przypadnie do gustu nowe brzmienie zespołu. Połączenie tego zabójczego materiału z moim głosem Myszki Miki to spora zmiana, ale posłuchajcie nowego singla i sami zdecydujcie! "

Po skompletowaniu nowego składu zespół wróci na scenę. 25 czerwca 2016 roku Exlibris będzie można zobaczyć na festiwalu Rock Hard, Ride Free w Goleniowie, gdzie wystąpi jako headliner drugiej sceny. Misiek Ślusarski wyjawił nam, że już wkrótce poda kolejne duże ogłoszenie koncertowe...

"

Poza tym do końca 2016 roku zamierzamy odwiedzić kilka polskich miast, a także Niemcy i – a jakże – Finlandię. Wszystkie bieżące informacje będą pojawiać się na naszym fejsbuku i tłiterze, więc warto nas tam obserwować. "

Exlibris zjednał sobie fanów połączeniem energii klasycznego heavy metalu z hardrockowymi melodiami i elementami progresywnymi. Wydany we wrześniu 2013 roku album „Humagination” zdobył wiele pochlebnych recenzji, podobnie wydany rok później „Aftereal” z udziałem m.in. Zbigniewa Wodeckiego. Jeszcze przed wakacjami 2016 roku dyskografię grupy powinno uzupełnić koncertowe DVD.

Jak Wam się podoba „Harmony Of The Spheres”?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Exlibris