07.06.2018 15:10

Exodus nie myśli o emeryturze. Nowy album pojawi się w 2019 roku

Exodus nie zwalnia tempa. Nie dość, że już niedługo zagra w Katowicach, to również przymierza się do wydania nowej płyty.

Exodus
foto: materiały prasowe

Exodus znany jest doskonale wszystkim fanom thrash metalowych brzmień. Formacja powstała w 1980 roku w San Francisco, a jej założycielami byli gitarzysta Gary Holt, wokalista i perkusista Tom Hunting oraz obecny gitarzysta Metalliki – Kirk Hammett. Zespół uznawany jest za absolutną klasykę thrash metalu.
W najnowszym wywiadzie z Mosh Mag, wokalista zespołu Steve „Zetro” Souza, przyznał, że nie planuje emerytury:

"

Czemu miałbym o niej myśleć? Co innego mógłbym robić? Prowadzę świetne życie: między trasami koncertowymi mogę robić, co zechcę. Poza tym, szybko się nudzę - dlatego staram się zawsze być aktywny, jeździć na motorze, chodzić do kina i na siłownię. Ale muzyka jest dla mnie… cóż, czymś więcej. Jeśli więc, mogę występować dalej na tym samym poziomie, to czemu miałbym to chcieć zakończyć? "

Kiedy ukaże się nowy album Exodus?

Zespół rzeczywiście nie myśli o emeryturze i kolejny album Amerykanów na się ukazać w 2019 roku.

Steve „Zetro” Souza występował w Exodus w latach 1986-1993 i 2002-2004. To on śpiewał na klasycznych albumach „Pleasures of the Flesh”, „Fabulous Disaster”, „Impact Is Imminent” i „Force of Habit”, a także znakomitym, wydanym po 12 latach przerwy „Tempo of the Damned”. Muzyk, po niemal dekadzie przerwy, zasilił w 2014 roku szeregi zespołu i zaśpiewał na ostatnim albumie grupy „Blood In, Blood Out”.

Tymczasem zespół ma spore plany koncertowe, w tym koncert w katowickim MegaClubie, który odbędzie się już 10 czerwca 2018. Jako support zaprezentują się dwie polskie formacje: Horrorscope oraz Mentor.

Exodus w Polsce 2018 - ceny biletów

  • 100 złotych w przedsprzedaży
  • 120 złotych w dniu koncertu

Bilety znajdziecie na ebilet.pl.

Romana Makówka
Tagi: Rock News Exodus