03.09.2015 15:45

Exodus wypuszcza swoją oficjalną gitarę...

... ale będzie jej tylko 50 sztuk! Jeśli chcecie ją kupić musicie się spieszyć. Gitara ma na sobie grafikę z nowej płyty zespołu. Przedsprzedaż rusza 5 września 2015 roku.

Exodus wypuszcza swoją oficjalną gitarę...
foto: artistseriesguitar.com

Zespół nad gitarami współpracuje z kalifornijską manufakturą Artist Series Guitar. Wiosło ma na sobie grafikę z ostatniej, wydanej 10 października 2014 roku płyty „Blood In Blood Out”.

Gitara zbudowana jest z wysokiej jakości drewna. Korpus i gryf są z mahoniu z klonowym topem, a podstrunnica z palisandru. Do wszystkiego zamontowano firmowe przetworniki Artist Series Guitar i wysokiej jakości klucze Grover.

Gary Holt, który przecież dzięki Kirkowi Hammettowi zaczął w ogóle grać na gitarze, jest zachwycony instrumentem.

"

To nie jest żaden ornament czy gadżet. To prawdziwy instrument z zajebistą grafiką! A do tego w pełni zatwierdzony i wspierany przez Exodusa i Artist Series Guitar. "

Posłuchajcie jak brzmi oficjalny instrument kalifornijskich thrashmetalowców.

Czy sam gitarzysta będzie z nich korzystał, tego nie wiadomo. Na początku roku Gary Holt podpisał kontrakt z firmą ESP Guitar Company, która produkuje teraz jego sygnowane instrumenty. Z manufakturą ESP współpracują już tacy muzycy jak James Hetfield, Max Cavalera czy Nergal.

Cena za oficjalny instrument Exodusa wynosi 699 dolarów, jednak by móc kupić gitarę, trzeba dokonać rezerwacji i wpłacić 100 dolarów zaliczki. Zamówienia można składać pod tym adresem.

Artist Series Guitars ma w swojej ofercie gitary przygotowane dla takich wykonawców jak Motorhead, Alice Cooper, Iron Maiden czy Judas Priest.

foto: artistseriesguitar.com

„Blood In Blood Out” jest pierwszym albumem Exodusa od 2004 roku, kiedy to za mikrofonem stanął wokalista grupy Steve „Zetro” Souza i zastąpił tym samym Roba Dukesa. Na albumie pojawiło się dwóch sławnych gości. W kawałku „BTK” gościnnie wystąpił Chuck Billy, wokalista grupy Testament, a w „Salt the Wound” solówkę zagrał Kirk Hammett z Metalliki.

Podobają się Wam nowe, oficjalne gitary Exodusa?

Mateusz Boronczyk
Tagi: Duperele Exodus Gary Holt