FBI pokazało swoje dokumenty dotyczące Kurta Cobaina. Co w nich znajdziemy?

10.05.2021 14:30
FBI pokazało swoje dokumenty dotyczące Kurta Cobaina. Co w nich znajdziemy? Fot. Everett Collection/East News

FBI prowadziło dochodzenie ws. Kurta Cobaina. Biuro udostępniło swoje dokumenty dotyczące śmierci wokalisty Nirvany.

FBI pokazało swoje dokumenty ws. Kurta Cobaina

Jak podaje Rolling Stone, po wielu latach FBI w końcu podzieliło się swoimi dokumentami w sprawie Kurta Cobaina. 10-stronnicowy raport z Biura zawierał m.in. dwa listy od dwóch różnych osób, które poprosiły FBI o to, by zajęło się śmiercią Cobaina w 1994 roku. Możemy przeczytać, że "policja nigdy nie potraktowała tej sprawy jako morderstwa".

Polecamy

W drugim liście, napisanym w 24 września 2003 roku, możemy natomiast przeczytać:

Wierzę, że w tym wypadku stała się wielka niesprawiedliwość. Mam nadzieję, że ten list sprawi, że postanowicie znów otworzyć dochodzenie w sprawie śmierci pana Cobaina. Miliony fanów na całym świecie chciałoby zrozumieć i wyjaśnić wszystkie niejasności w sprawie śmierci Cobaina. Smutno mi, że taka niesprawiedliwość ma miejsce w Stanach Zjednoczonych.

FBI odesłało też kilka listów w odpowiedzi do nadawców, w którym wytłumaczyło, że Biuro niekoniecznie ma prawo do zajęcia się potencjalnym zabójstwem:

Aby FBI mogło rozpocząć śledztwo w jakiejś sprawie, musimy mieć dowody na to, że zdarzyło się to w obszarze objętym naszą jurysdykcją.

Polecamy

Wśród dokumentów jest również fax od Cosgrove/Meurer Productions, który wysłano do FBI w styczniu 1997 roku. CMP stworzyło serial dokumentalny "Unsolved Mysteries", a w lutym 1997 roku opublikowało odcinek poświęcony sprawie Cobaina. W faksie możemy przeczytać, że przynajmniej jeden z detektywów pracujących przy sprawie (Tom Grant) stwierdził, że oficjalne potwierdzenie samobójstwa było "decyzją podjętą zbyt szybko".

Na temat sprawy wypowiedział się na łamach Rolling Stones współzałożyciel CMP, Terry Meurer: 

Porozmawialiśmy z FBI na temat różnych śledztw, aby dostać informacje. Dla nas to była rutynowa komunikacja.

Z całą dokumentacją sprawy Kurta Cobaina możecie się zapoznać na oficjalniej stronie FBI.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.