14.09.2020 13:41

Facebook może usunąć profile publikujące muzykę. Co dalej z fanpage'ami zespołów? Firma wyjaśnia

Październikowa aktualizacja regulaminy Facebooka wystraszyła muzyków. Nie będą mogli streamować koncertów za pośrednictwem portalu?

Facebook
foto: shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Popularne serwisy społecznościowe co jakiś czas zmieniają design swoich stron, dodają nowe opcje czy gadżety. Wszystko aby zatrzymać starych użytkowników i zachęcić do korzystania z portalu nowych. Nowości i aktualizacje pojawiają się także w regulaminach. Wątpliwości wzbudziły ostatnio zapisy, jakie przygotował dla nas Facebook.

Facebook będzie usuwał strony zespołów?

Nowe zapiski w regulaminie zostały przez wielu odczytane w bardzo niekorzystny dla artystów sposób. Facebook rzekomo miał sugerować w nowych zasadach, że będzie zabraniał zespołom publikowania muzyki w swoim serwisie.

Foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)
Foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)
Przeczytaj także Microsoft walczy z deepfake'ami. Opracowano system wykrywania zmodyfikowanych materiałów

W jednym z punktów, które mają wejść w życie od października czytamy:

"

Nie wolno publikować materiałów wideo, które będą tworzyły muzyczne doświadczenia. Chcemy, aby użytkownicy mogli oglądać filmu publikowane głównie przez rodzinę i przyjaciół. Jeśli zamieścisz takie nagrania, twoje filmy zostaną zablokowane, a strona lub profil mogą zostać usunięte. "

Zespół Faceboooka podkreślił, że zapis dotyczy również transmisji na żywo. Zapowiedź zmiany przepisów przeraził artystów. Oznacza on bowiem brak możliwości promocji za pośrednictwem dotąd jednego z najczęściej używanych przez nich kanałów. Portal NME postanowił zapytać rzecznika Facebooka, co dokładnie oznacza nowy regulamin.

Odpowiedź powinna uspokoić nieco muzyków. Nowe wytyczne bowiem obowiązują już od 2018 roku inie maja wpływu na artystów, którzy za pośrednictwem portalu udostępniają swoją muzykę lub transmitują koncerty.

Nowy zapis pojawił się ze względu na materiały wideo z muzyką, do której autor nagrania nie posiada praw autorskich.

Windows 95
Windows 95
Przeczytaj także Po 25 latach odkryto tajną wiadomość ukrytą w Windowsie 95
Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Facebook