02.02.2015 14:38

Faith No More: Nie zawiedziemy fanów

Nie możecie doczekać się pierwszej od 18 lat płyty? Klawiszowiec zdradza, jak będzie brzmieć!

Faith No More: Nie zawiedziemy fanów
foto: Retna / Photoshot / Reporter / East News

Roddy Bottum na oficjalnym blogu zespołu przyznał bez ogródek, że tworzenie najnowszego krążka zajęło im obrzydliwe dużo czasu. Chcąc jakoś to fanom zrekompensować, opowiedział, nad czym tak długo pracowali.

"

To była bardzo niekonwencjonalna podróż, a jej rezultat jest bardzo dziwny dla zwyczajnego ucha. (...) Brzmi jednocześnie jak my i jak nie my – w najlepszym możliwym znaczeniu. Wiecie, czego się spodziewać, a my zamierzamy wynagrodzić wam to oczekiwanie w jedyny znany nam sposób. "

Próbkę nowych brzmień Faith No More już znamy. W listopadzie zespół podzielił się singlem „Motherfucker”.

Kolejny premierowy utwór – „Superhero” – pojawi się w marcu. Klawiszowiec dziękuje wszystkim za nieziemską wytrwałość i wierność zespołowi.

"

Dziękujemy serdecznie za zainteresowanie i nieustającą ciekawość tego, co tworzy nasza piątka. (...) W zasadzie to superobciachowe uczucie, lecz gdyby nie byłoby was, nie byłoby nas, więc ogromne dzięki za wsparcie. "

Tymczasem Mike Patton dopracowuje ostatnie ścieżki, a basista Billy Gould powoli kończy miksowanie. Płyta o wciąż jeszcze nieznanym tytule trafi do sklepów w maju 2015 roku.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Faith No More