24.07.2015 10:56

Faith No More ma materiał na 8. płytę!

Tuż przed wydaniem „Sol Invictus” kapela twierdziła, że nie ma pomysłu na przyszłość. Okazuje się, że w obozie Faith No More trochę się pozmieniało...

Faith No More ma materiał na 8. płytę!
foto: Dariusz Ptaszyński

Jeśli baliście się, że muzycy amerykańskiej grupy spoczną na laurach i po zakończeniu trasy promującej „Sol Invictus” na kilka lat ślad po nich zaginie, możecie być w błędzie!

Mike Patton postanowił uspokoić serduszka fanów i wyznał, że grupa ma w zanadrzu więcej nowego materiału, który nie zmieścił się na ostatnim albumie.

Billy Gould, basista grupy, potwierdził słowa lidera wyznając, że ma nadzieję na to, iż „nowo odkryta produktywność kapeli” będzie kontynuowana. Według niego zespół wziął się w garść, by „zrobić to, co najlepsze dla wszystkich” i ma już pomysł na to, co będzie robić po zakończeniu trasy koncertowej.

Jakie jest podejście Faith No More na nowe doświadczenia według Pattona?

"

Jedyną stałą jest to, by nie wychodzić z planami w zbyt odległą przyszłość, nie dokonywać żadnych zobowiązań, które oznaczałyby przymus chodzenia na kompromisy. Zróbmy to krok po kroku i zobaczymy, jak będziemy czuć się po tym koncertowym roku. Bóg jeden wie, co się wydarzy później. "

Ostatni koncert w ramach trasy promującej 7. studyjny album kapeli zaplanowany jest na 25 października 2015 roku. Trasa miała być krótsza, jednak muzycy zdecydowali się przedłużyć ją o 11 występów.

W maju 2015 roku słowa wokalisty wzbudziły w fanach kapeli dreszcz grozy...

"

Stary człowiek patrzy w przyszłość wybiegającą tylko o jeden dzień. Jesteśmy starymi ludźmi. Patrzymy na kolejny dzień i kolejny plan. Szczerze mówiąc, nie mamy żadnych pomysłów na to, co zrobimy po odbyciu tej trasy koncertowej. "

Widocznie odmłodnieli! Najważniejsze, by fani Faith No More nie musieli czekać kolejnych 18 lat na nowy krążek!

Magda Słomka
Tagi: Rock News Faith No More