24.09.2014 12:19

Faith No More wraca po 18 latach

28 listopada, Faith No More wyda singiel pt. "Motherfucker", póki co pokazali nową okładkę. Singiel będzie dostępny w limitowanej edycji na winylu. Zespół szykuje się do wydania nowej płyty.

Faith No More wraca po 18 latach
foto: materiały prasowe

Wreszcie! Po 18 latach od ostatniego krążka, Faith No More pokazali okładkę nowego singla pt. "Motherfucker".

28 listopada, podczas Record Store Day’s "Black Friday", ukaże się winyl wydany w limitowanej edycji – zaledwie 5000 egzemplarzy. 9 grudnia planują wydać wersję cyfrową.

FNM reaktywowali się w 2009 roku żeby zagrać razem kilka koncertów – i pomimo plotek o zakończeniu działalności, po dwóch latach basista Billy Gould potwierdził plany przerwania ich studyjnego milczenia.

"

Pracowałem nad tym pomysłem mniej więcej półtora roku. Myślę, że to co robimy teraz, pokaże jak bardzo rozwinęliśmy się odkąd powstała nasza ostatnia płyta. To będzie dobra rzecz, weszliśmy na wyższy poziom. Będzie kilka naprawdę mocnych momentów, ale i sporo przestrzeni. Wszystko, co robimy, chemia, która jest między nami, sposób grania, sprawia, że zawsze to będzie brzmieć jak Faith No More. Tacy jesteśmy i to nam się podoba. Mam tylko nadzieję, że nie wypadniemy jak 50-latkowie, którymi de facto jesteśmy. "

Nowy album pojawi się w kwietniu 2015 za pośrednictwem ich własnej wytwórni "Reclamation Records". Miejmy nadzieję, że ten krążek będzie godnym następcą "Album Of The Year" z 1997.

trustekpan trustekpan
Tagi: Rock News Faith No More