Faith No More wyda reedycję „We Care A Lot”

Robert Skowronski
05.11.2015 12:26
Faith No More wyda reedycję „We Care A Lot” Fot. materiały prasowe

Z okazji 30-letniej rocznicy ukazania się debiutanckiego albumu kapeli pojawi się specjalna edycja tej płyty. Czego możemy spodziewać się po wydawnictwie?

Pierwszy album formacji zatytułowany „We Care A Lot”, ukazał się w 1985 roku. By uczcić okrągłą rocznicę zaplanowano na 2016 rok reedycję płyty, na której znajdą się dodatkowe nagrania oraz wcześniej niepublikowane fotografie. Wydawnictwo pojawi się nakładem wytwórni Billa Goulda - Koolarrow Records. Dotychczas dokładna data ukazania się krążka jest nieznana.

Basista z okazji 30-lecia albumu podzielił się swoimi wspomnieniami dotyczącymi początków kapeli i trudnościami, jakie zespół spotykał na swojej drodze podczas nagrań:

Byliśmy wszyscy zieloni...nawet Matt Wallace jako techniczny był również niedoświadczony, gdy weszliśmy do studia. Są zapewne rzeczy, które mogliśmy lepiej zrobić, ale jednocześnie myślę, że nasze występy były cholernie dobre.

Takie utwory, jak „As The Worm Turns” czy „We Care A Lot” stały się stałymi punktami koncertów zespołu i są jednymi z najbardziej lubianych kompozycji fanów. Dlaczego akurat te kawałki tak przypadły publice do gustu? Sam muzyk nie zna jednoznacznej odpowiedzi:

Nie wiem, one po prostu naturalnie płyną.... i nie starzeją się w taki sposób, jak to jest z innymi utworami, gdy chcemy je zagrać na żywo.

Według Billa oraz Mike'a Pattona słuchanie swoich starych utworów jest jak oglądanie zdjęć z dzieciństwa. Gould ponownie przyznaje, że odkopanie dawnych nagrań to powrót do tamtych czasów:

Serio, ostatnio znalazłem jakieś stare kasety na strychu. Niektóre z nich były prawdziwy dziełami z tej sesji nagraniowej. Muszę powiedzieć, że brzmią naprawdę dobrze! Jest to dla mnie zaskakujące i powoduje, że patrzę na tych 20-letnich idiotów z nieco większym respektem (śmiech).

Kapela ma również w planach wydanie nowego studyjnego albumu, który będzie następcą „Sol Invictus”, z którego znamy m.in. singiel „Sunny Side Up”

Sprawicie sobie reedycję „We Care A Lot”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.