01.12.2014 11:37

Faith No More zaskoczył fanów koncertem

Zespół w końcu wydał pierwszy singiel z nadchodzącej płyty. Z tej okazji zagrał koncert – niespodziankę. Zobaczcie fragmenty tego gigu!

Faith No More zaskoczył fanów koncertem
foto: kadr z wideo

Z okazji tegorocznego Czarnego Piątku i Record Store Day Faith No More nie tylko wydał piosenkę „Motherfucker” na winylu, lecz także zaskoczył fanów koncertem w sklepie wytwórni Amoeba Records w San Francisco. Muzycy nie mogli zacząć występu od niczego innego jak od premierowego singla.

Nie zabrakło też dobrze znanych utworów, np. „Ashes to Ashes” z ostatniej płyty „Album of the Year” z 1997 roku…

… czy też piosenek z jeszcze starszych wydawnictw, jak „Spirit” z albumu „Introduce Yourself” z 1987 roku.

Czekacie na nową płytę Faith No More? W sklepach ukaże się w kwietniu 2015 roku.

Muzyczny Czarny Piątek po Dniu Dziękczynienia

W piątek po święcie, w związku z długim weekendem, Amerykanie wcale nie próżnują. Chodzą po wyprzedażach. Sklepy muzyczne zapraszają wtedy na Record Store Day – imprezę, podczas której kupić można ulubione płyty czy single w limitowanych edycjach na płytach winylowych.

W tym roku, oprócz „Motherfucker” Faith No More, było to również np. „5 Souls” Judas Priest z 5 bonusowymi utworami z sesji nagraniowej płyty „Redeemer of Souls”. Wcześniej posłuchać ich mogli jedynie ci, którzy zakupili wersję deluxe albumu. Metallica natomiast wydała na winylu nową piosenkę „Lords of Summer”.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Faith No More