Fall Out Boy nagrał utwór z „Księgi Dżungli”

Magda Słomka
23.10.2015 13:43
Fall Out Boy nagrał utwór z „Księgi Dżungli” Fot. ons.pl + Miszcz Pejnta

Amerykański zespół nagrał kawałek „I Wan'na Be Like You (The Monkey Song)”, który znajdzie się na składance coverów z bajek Disneya. Posłuchajcie!

Dorastanie z Disneyem. Nawet najwięksi metalowcy zapewne doświadczyli dzieciństwa upływającego na czekaniu na premiery bajek wyprodukowanych przez Walt Disney Pictures. Kto z Was nie uronił łzy, gdy Mufasa umierał, a z róży w „Pięknej i Bestii” odpadł ostatni płatek?

Nawet jeśli wstydzicie się do tego przyznać, nie uwierzymy, że w Waszym życiu zabrakło choćby jednego afteru pod blokiem ze słowami na ustach „Ty masz mnie za głupią dzikuskę!” o 4 nad ranem...

Utwory pochodzące z bajek Disneya doczekały się odświeżenia, do czego przyczynił się między innymi zespół Fall Out Boy.

Basista grupy, Pete Wentz, opowiedział o doborze repertuaru. Dlaczego zespół zdecydował się wykonać kawałek z „Księgi Dżungli”?

Myślę, że jest to wyraz dużej odwagi ze strony Disneya – idzie do przodu, ale robi to wszystko zgodnie z sercem. Chcieliśmy nagrać utwór nie tylko taki, który wszyscy kochamy, ale mieliśmy zamiar przetłumaczyć go na nasz język i nadać mu sens jako Fall Out Boy. Interpretujemy go bardziej jako rockowy kawałek, co było większym wyzwaniem niż sądziliśmy, ale myślę, że wyniki tej pracy są interesujące.

Posłuchajcie, jak zespół Fall Out Boy sprawdził się w bajkowym wydaniu!

Kompilacja „We Love Disney” będzie zawierać odświeżone wersje najpopularniejszych utworów pochodzących ze ścieżek dźwiękowych do między innymi „Kopciuszka”, „Małej Syrenki” i „Muppetów”.

Premiera wyjątkowej płyty odbędzie się 30 października 2015 roku.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Fall Out Boy połączył siły z Disneyem nie po raz pierwszy... W październiku 2014 roku kapela stworzyła kawałek, który znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu „Big Hero 6”, czyli „Wielka Szóstka”. Film był inspirowany jednym z komiksów opublikowanych przez wydawnictwo Marvel.

Podoba Wam się numer z „Księgi Dżungli” w wersji Fall Out Boy?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.