23.10.2015 13:43

Fall Out Boy nagrał utwór z „Księgi Dżungli”

Amerykański zespół nagrał kawałek „I Wan'na Be Like You (The Monkey Song)”, który znajdzie się na składance coverów z bajek Disneya. Posłuchajcie!

Fall Out Boy nagrał utwór z „Księgi Dżungli”
foto: ons.pl + Miszcz Pejnta

Dorastanie z Disneyem. Nawet najwięksi metalowcy zapewne doświadczyli dzieciństwa upływającego na czekaniu na premiery bajek wyprodukowanych przez Walt Disney Pictures. Kto z Was nie uronił łzy, gdy Mufasa umierał, a z róży w „Pięknej i Bestii” odpadł ostatni płatek?

Nawet jeśli wstydzicie się do tego przyznać, nie uwierzymy, że w Waszym życiu zabrakło choćby jednego afteru pod blokiem ze słowami na ustach „Ty masz mnie za głupią dzikuskę!” o 4 nad ranem...

Utwory pochodzące z bajek Disneya doczekały się odświeżenia, do czego przyczynił się między innymi zespół Fall Out Boy.

Basista grupy, Pete Wentz, opowiedział o doborze repertuaru. Dlaczego zespół zdecydował się wykonać kawałek z „Księgi Dżungli”?

"

Myślę, że jest to wyraz dużej odwagi ze strony Disneya – idzie do przodu, ale robi to wszystko zgodnie z sercem. Chcieliśmy nagrać utwór nie tylko taki, który wszyscy kochamy, ale mieliśmy zamiar przetłumaczyć go na nasz język i nadać mu sens jako Fall Out Boy. Interpretujemy go bardziej jako rockowy kawałek, co było większym wyzwaniem niż sądziliśmy, ale myślę, że wyniki tej pracy są interesujące. "

Posłuchajcie, jak zespół Fall Out Boy sprawdził się w bajkowym wydaniu!

Kompilacja „We Love Disney” będzie zawierać odświeżone wersje najpopularniejszych utworów pochodzących ze ścieżek dźwiękowych do między innymi „Kopciuszka”, „Małej Syrenki” i „Muppetów”.

Premiera wyjątkowej płyty odbędzie się 30 października 2015 roku.

foto: materiały prasowe

Fall Out Boy połączył siły z Disneyem nie po raz pierwszy... W październiku 2014 roku kapela stworzyła kawałek, który znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu „Big Hero 6”, czyli „Wielka Szóstka”. Film był inspirowany jednym z komiksów opublikowanych przez wydawnictwo Marvel.

Podoba Wam się numer z „Księgi Dżungli” w wersji Fall Out Boy?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Fall Out Boy