14.10.2014 14:40

Fall Out Boy zagrał dla “Wielkiej Szóstki”

Amerykański kwartet maczał palce przy produkcji komedii o narodzinach superbohatera. Mowa o najnowszej produkcji Disneya. Czym grupa zaskoczyła fanów?

Fall Out Boy zagrał dla “Wielkiej Szóstki”
foto: facebook.com

Zespół stworzył piosenkę i udostępnił teledysk na potrzeby nowego animowanego filmu Disneya „Big Hero 6”. Film był inspirowany jednym z komiksów opublikowanych przez wydawnictwo Marvel.

Na stronie internetowej Fall Out Boy pojawił się wpis:

"

Pracowaliśmy nad tym chwilę, pora wyciągnąć kota z worka... "

Bohater kotem raczej nie jest. To dmuchany robot o imieniu Baymax, który zostanie wmieszany ze swoim twórcą - Hiro - w kryminalną intrygę rozgrywającą się w fikcyjnej metropolii - San Fransokyo.

"

Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że nagraliśmy piosenkę do najnowszego filmu Disneya „Big Hero 6”. Kawałek nazywa się „Immortals” (...) i niedługo zostanie udostępniony także w wersji winylowej.

Do zobaczenia w San Fransokyo! "

”Big Hero 6” trafi do kin za oceanem 7 listopada 2014 roku. Polska premiera filmu odbędzie się 28 listopada.

Ostatnim wydawnictwem Fall Out Boy była płyta „Save Rock and Roll” z 2013 roku. Końcowy numer o tym samym tytule został nagrany z udziałem Eltona Johna. Może stąd pomysł kolaboracji z Disneyem? Kto nie pamięta wielkiego hitu „Can You Feel The Love Tonight” z „Króla Lwa”?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Fall Out Boy