11.01.2019 17:23

Fan AC/DC będzie jeździć 19 godzin na łyżwach. Tak chce uczcić pamięć Malcolma Younga

Kanadyjczyk stworzył zbiórkę charytatywną na rzecz walki z Alzheimerem. Podczas jazdy na łyżwach cały czas zamierza słuchać muzyki AC/DC.

AC/DC
foto: SPLASH NEWS/East News

Listonosz z Toronto, Steve McNeil, od 2013 co roku jeździ na łyżwach przez 19 godzin i 26 minut. W ten sposób chce uczcić swoją matkę, która urodziła się w 1926 roku i zmarła w 2013 po 20 latach walki z Alzheimerem. Mężczyzna jest fanem AC/DC i podczas swojego wyczynu słucha non-stop australijskiej kapeli. W 2019 roku postanowił swój bieg dedykować nie tylko matce, ale również Malcolmowi Youngowi, który zmarł z powodu demencji z 2017 roku. Gitarzysta AC/DC W 2014 roku zawiesił swoją działalność muzyczną ze względu na udar mózgu, który doprowadził do demencji.

Fan AC/DC będzie jeździć 19 godzin na łyżwach. Tak chce uczcić pamięć Malcolma Younga

Steve McNeil zdecydował, że w tym roku będzie jeździć w Montrealu i rozpocznie zbiórkę charytatywną na rzecz Alzheimer Society of Montrealaby osoby cierpiące na demencję miały odpowiednią opiekę. Wydarzenie rozpocznie się 12 stycznia 2019 i McNeil zachęca wszystkich, żeby przeznaczyli na akcję 19,26 dolarów. Szczegóły akcji fana AC/DC możecie znaleźć na imakeanonlinedonation.org.

Łyżwiarz wyjaśnił, dlaczego akurat podczas rajdu słucha muzyki AC/DC:

"

Gdy pierwszy raz ludzie dowiedzieli się o demencji Malcolma Younga, nadal grał na trasie. Wtedy właśnie zacząłem słuchać AC/DC w czasie jazdy na łyżwach. Gdy jeżdżę nocą jestem sobą i udaję, że gram na gitarze. "

Na pytania dziennikarzy, jak mężczyzna daje radę jeździć 19 godzin na łyżwach, McNeil twierdzi, że kocha łyżwy, kocha swoją matkę i muzykę AC/DC, więc to wszystko daje mu siłę, by tak długo utrzymać się na lodzie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News AcDc