Fan AC/DC będzie jeździć 19 godzin na łyżwach. Tak chce uczcić pamięć Malcolma Younga

Aleksandra Degórska
11.01.2019 17:23
Fan AC/DC będzie jeździć 19 godzin na łyżwach. Tak chce uczcić pamięć Malcolma Younga Fot. SPLASH NEWS/East News

Kanadyjczyk stworzył zbiórkę charytatywną na rzecz walki z Alzheimerem. Podczas jazdy na łyżwach cały czas zamierza słuchać muzyki AC/DC.

Listonosz z Toronto, Steve McNeil, od 2013 co roku jeździ na łyżwach przez 19 godzin i 26 minut. W ten sposób chce uczcić swoją matkę, która urodziła się w 1926 roku i zmarła w 2013 po 20 latach walki z Alzheimerem. Mężczyzna jest fanem AC/DC i podczas swojego wyczynu słucha non-stop australijskiej kapeli. W 2019 roku postanowił swój bieg dedykować nie tylko matce, ale również Malcolmowi Youngowi, który zmarł z powodu demencji z 2017 roku. Gitarzysta AC/DC W 2014 roku zawiesił swoją działalność muzyczną ze względu na udar mózgu, który doprowadził do demencji.

Fan AC/DC będzie jeździć 19 godzin na łyżwach. Tak chce uczcić pamięć Malcolma Younga

Steve McNeil zdecydował, że w tym roku będzie jeździć w Montrealu i rozpocznie zbiórkę charytatywną na rzecz Alzheimer Society of Montrealaby osoby cierpiące na demencję miały odpowiednią opiekę. Wydarzenie rozpocznie się 12 stycznia 2019 i McNeil zachęca wszystkich, żeby przeznaczyli na akcję 19,26 dolarów. Szczegóły akcji fana AC/DC możecie znaleźć na imakeanonlinedonation.org.

Łyżwiarz wyjaśnił, dlaczego akurat podczas rajdu słucha muzyki AC/DC:

Gdy pierwszy raz ludzie dowiedzieli się o demencji Malcolma Younga, nadal grał na trasie. Wtedy właśnie zacząłem słuchać AC/DC w czasie jazdy na łyżwach. Gdy jeżdżę nocą jestem sobą i udaję, że gram na gitarze.

Na pytania dziennikarzy, jak mężczyzna daje radę jeździć 19 godzin na łyżwach, McNeil twierdzi, że kocha łyżwy, kocha swoją matkę i muzykę AC/DC, więc to wszystko daje mu siłę, by tak długo utrzymać się na lodzie.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.