28.02.2017 11:59

Fan Depeche Mode skradł płyty ulubionego zespołu. Grozi mu do 5 lat więzienia

Skompletowanie całej dyskografii zespołu trochę kosztuje, ale ten mężczyzna wybrał drogę na skróty. 

Fan Depeche Mode skradł płyty ulubionego zespołu. Grozi mu do 5 lat więzienia
foto: East News; materiały prasowe

Miłość do Depeche Mode nie zna granic. Ten zespół ma naprawdę oddanych fanów, którzy jeżdżą za zespołem w trasy, uczą się charakterystycznych ruchów scenicznych Dave'a Gahana czy ubierają się tak, jak muzycy mieli w zwyczaju w latach 80. Wokół kapeli powstała cała subkultura i prawdziwy miłośnik formacji jest zdolny na naprawdę spore poświęcenie.

21 lutego 2017 roku wałbrzyscy policjanci zatrzymali 27-latka, który w listopadzie 2016 roku ukradł z jednego z centrów handlowych 5 pakietów z płytami CD Depeche Mode o łącznej wartości 900 złotych. Komunikat o tej sprawie pojawił się na stronie internetowej policji Wałbrzyskiej i potwierdziła to również w rozmowie z redakcją Antyradio.pl podkomisarz Joanna Żygłowicz.

Funkcjonariusze zwalczający przestępstwa przeciwko mieniu mieli utrudnione zadanie, bowiem mężczyzna nie posiada stałego adresu zamieszkania i ciągle zmieniał miejsce pobytu. W końcu, gdy po kilku miesiącach udało się zatrzymać podejrzanego, mężczyzna przyznał się do winy. 27-latek stanie przed sądem i grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Okazuje się, że mężczyzna już wcześniej był karany za podobne przewinienia.

Jak więc widać lepiej nie ryzykować i odłożyć parę groszy na album ulubionej kapeli. Depeche Mode tymczasem wyda 17 marca 2017 swój najnowszy krążek zatytułowany „Spirit”, który promuje singiel „Where's the Revolution”. Do numeru powstał teledysk w reżyserii Antona Corbijna.

Depeche Mode ujawnił również szczegóły komercyjnych singli Where’s The Revolution”. Pierwszy z nich, 5-utworowy singiel z remixami trafi do sprzedaży na CD już 3 marca 2017, dostępny będzie również w formie cyfrowej – do pobrania i odsłuchania w serwisach streamingowych. Drugi 9-utworowy podwójny winyl pojawi się na sklepowych półkach 28 kwietnia 2017.

foto: materiały prasowe

A Wy co jesteście w stanie zrobić dla Depeche Mode?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Depeche Mode