Fan Guns N' Roses zmarł w wypadku w drodze na koncert w Meksyku

Jakub Gańko
22.04.2016 12:08
Fan Guns N' Roses zmarł w wypadku w drodze na koncert w Meksyku Fot. AFP / East News

Między kolejnymi występami na Coachelli, zespół Axla Rose'a zagrał dwa koncerty w Meksyku. Niestety, doszło przed nimi do tragedii...

Trasa Not in This Lifetime rozkręca się na dobre i już przynosi miliony dolarów. Guns N' Roses wystąpił już w Las Vegas i dał się poznać jako headliner festiwalu Coachella 2016, a 19 i 20 kwietnia 2016 zagrał dwa wyprzedane koncerty w Meksyku. Niestety, fanów zmierzających, by zobaczyć swoich idoli, dotknęła poważna tragedia.

Autobus, który ich przewoził, miał wypadek na autostradzie łączącej Meksyk z Querétaro. Według wstępnych ustaleń kierowca stracił panowanie nad pojazdem na mokrej drodze, co doprowadziło do wywrócenia autobusu. Nie wiadomo, czy w wypadku odegrała rolę nadmierna prędkość. 29 fanów poniosło obrażenia, 3 jest w poważnym stanie, a jeden zmarł.

Oto materiał wideo z miejsca wypadku:

Zmarły fan Guns N' Roses to 35-letni Mauricio Ballesteros Zamora. Przyczyną śmierci były odniesione obrażenia wewnętrzne oraz poważny uraz głowy. Pozostali poszkodowani trafili do szpitala w Tepeji del Río de Ocampo. Grupa Axla Rose'a wydała oświadczenie w sprawie tragedii.

Jesteśmy w Guns N' Roses zszokowani i okropnie zasmuceni po usłyszeniu wiadomości o strasznym wypadku autobusu na trasie na nasz koncert w Meksyku.

Nasze myśli i serca są przy rodzinie Mauricio Ballesterosa Zamory. Jest nam tak bardzo przykro z powodu Waszej straty.

Liczymy na szybki powrót do zdrowia pozostałych 29 poszkodowanych fanów. Z Bogiem.

Kondolencje rodzinie zmarłego fana złożył również osobiście Duff McKagan.

Jest mi niezwykle przykro na wieść o okropnym wypadku na trasie na nasz występ w Meksyku. Do rodziny Zamorów... Brak mi słów.

Guns N' Roses w Meksyku

20 kwietnia 2016 roku Guns N' Roses zagrał w Foro Sol w Meksyku. Setlistę wypełniły przede wszystkim klasyczne kompozycje z debiutanckiego „Appetite for Destruction” oraz obu części „Use Your Illusion”. Nie zabrakło licznych coverów: od doskonale znanych „Knockin' on Heaven's Door” czy „Live and Let Die”, po „Speak Softly Love” z „Ojca chrzestnego”, a nawet fragment „Wish You Were Here” Pink Floyd.

Setlista:

 1. It's So Easy
 2. Mr. Brownstone
 3. Chinese Democracy
 4. Welcome to the Jungle
 5. Double Talkin' Jive
 6. Estranged
 7. Live and Let Die
 8. Rocket Queen
 9. You Could Be Mine
 10. New Rose
 11. This I Love
 12. There Was a Time
 13. Speak Softly Love (Love Theme From The Godfather)
 14. Sweet Child O' Mine
 15. Better
 16. My Michelle
 17. Jam (z fragmentem „Wish You Were Here” Pink Floyd)
 18. Layla
 19. November Rain
 20. Knockin' on Heaven's Door
 21. Nightrain

Bis:

 1. Don't Cry
 2. Yesterdays
 3. The Seeker
 4. Paradise City

Sprawdźcie sami, w jakiej formie jest obecnie Axl Rose:

Kolejny występ Guns N' Roses odbędzie się 23 kwietnia 2016 roku w ramach festiwalu Coachella. Później grupę czeka ponad miesiąc przerwy - trasa zostanie wznowiona dopiero 23 czerwca 2016. W międzyczasie Axl Rose ruszy w tournée po Europie razem z AC/DC, gdzie będzie zastępował Briana Johnsona.

Jak sądzicie, Axl Rose daje radę wokalnie na obecnych koncertach?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.