24.02.2017 12:50

Fan The Exploited zabity przez neonazistów po koncercie

Jeden z uczestników wracał z występu ulubionej kapeli i zareagował, gdy zauważył na ulicy skrajnie prawicowe osoby. Niestety przypłacił to życiem...

Fan The Exploited zabity przez neonazistów po koncercie
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

18 lutego 2017 po koncercie grupy The Exploited w klubie Kosmonaut w Sankt Petersburgu zabito jednego z widzów. 27-letni Igor został zaatakowany przez neonazistów.

Do zajścia doszło blisko stacji metra Technologiczeskij Institut. Igor wraz z przyjaciółką Jekateriną wracali z koncertu i mężczyzna zwrócił uwagę ultraprawicowej grupie, żeby przestała podnosić rękę w nazistowskim pozdrowieniu. W konsekwencji doszło do bójki i mężczyzna został raniony w brzuch nożem. Napastnik jest opisywany jako wysoki mężczyzna, który miał zgoloną głowę i nosił wysokie żołnierskie buty.

Jeden z uczestników koncertu potwierdził te słowa:

"

Tak rzeczywiście było, rozpruli mu brzuch. Jeszcze żył, gdy przyjechała karetka, ale był bardzo blady. Co dokładnie się stało - tego nikt nie wie, choć obok był jego znajomy, który w momencie, gdy przyjechała policja gdzieś się ulotnił. "

Igor zmarł w ambulansie pół godziny po tym, jak przyjechała karetka. Policja rozpoczęła śledztwo w sprawie zabójstwa, napastnik uciekł z miejsca zbrodni.

W związku z tą sprawą pojawiły się komentarze internautów dotyczące tego, że na koncercie The Exploited pojawiły się osoby, które podnosiły rękę w nazistowskim pozdrowieniu. Miejmy nadzieję, że sprawa zostanie wyjaśniona i zabójca zostanie schwytany. Ciało Igora zostanie pochowane w Mohylewie na Białorusi, skąd pochodzi mężczyzna.

Niestety nie jest to pierwsza taka kontrowersyjna sprawa związana z muzykami mocnych brzmień. Innym problemem są koncerty death- oraz blackmetalowych zespołów w Rosji, które nie są mile widziane przez organizacje religijne. Już nie raz odwołano występy takich kapel, jak Cannibal Corpse czy Behemoth. Ostatnio również blackmetalowy wokalista grupy Belphegor został opluty przez ortodoksyjnego Rosjanina.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News