Fan, który zmienił nazwisko na Michael Jackson, chce wrócić do starego nazwiska po obejrzeniu "Leaving Neverland"

Aleksandra Degórska
22.03.2019 10:16
Fan, który zmienił nazwisko na Michael Jackson, chce wrócić do starego nazwiska po obejrzeniu "Leaving Neverland" Fot. East News

Mężczyzna postanowił zorganizować zbiórkę pieniędzy na to, by zmienić znowu swoje nazwisko. Wszystko przez kontrowersyjny dokument "Leaving Neverland".

Film "Leaving Neverland" narobił sporo zamieszania nie tylko w muzycznych kręgach, ale również mocno wpłynął na fanów Króla Popu. W filmie 36-letni Wade Robson i 41-letni James Safechuck opowiedzieli o swoich wspomnieniach z dzieciństwa, gdy przyjaźnili się z Michaelem Jacksonem. Mężczyźni oskarżają muzyka o molestowanie seksualne. Dokument spowodował, że wiele osób odwróciło się od wokalisty - radio BBC przestało grać przeboje Jacksona, jego pomnik zniknął z muzeum w Manchesterze, jak również Louis Vuitton usunął linię ubrań inspirowaną artystą.

Fan, który zmienił nazwisko na Michael Jackson, chce wrócić do starego nazwiska po obejrzeniu "Leaving Neverland"

Jeden z fanów również radykalnie zmienił swoje zdanie na temat Michaela Jacksona. Robotnik John Lomas z Malvern w Wielkiej Brytanii był kiedyś tak zafascynowany Królem Popu, że w 2015 postanowił zmienić nazwisko i nazywał się... John Michael Jackson:

W dzieciństwie miałem różne obsesje i specyficzne zainteresowania - jedną z nich był Michaela Jackson. Kilka lat temu wybrałem się do Los Angeles i tuż po tym zmieniłem swoje nazwisko.

Jednak po pojawieniu się zarzutów skierowanych w stronę muzyka, u fana pojawiły się pewne wątpliwości i postanowił wrócić do swojego nazwiska:

Byłem ślepo wpatrzony z Jacksona przez wiele lat, ale doszło do takiej sytuacji, gdy pomyślałem "koniec z tym".

Przeczytaj także

Fan stworzył nawet zbiórkę pieniędzy na GoFundMe, by pokryć koszty związane ze zmianą nazwiska. Celem było 120 funtów i zebrano całą kwotę. 2 osoby wpłaciły pieniądze na rzecz fana, który teraz będzie mógł zrealizować swój cel.

Film "Leaving Neverland" o Michaelu Jacksonie

Dokument "Leaving Neverland" zadebiutował na różnych serwisach streamingowych w piątek 8 marca 2019 roku. W Polsce jest on dostępny na platformie HBO GO. Siostrzenica wokalisty wypowiedziała się na temat produkcji i stwierdziła, że słowa mężczyzn oskarżających Jacksona wydały się jej fałszywe.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.