19.09.2017 11:03

Fan próbował pocałować wokalistkę Alvvays na scenie

Zgadzamy się, że Molly Rankin to jedna z najpiękniejszych artystek alternatywnych, ale całowanie jej podczas występu to zdecydowanie przesada.

Fan próbował pocałować wokalistkę Alvvays na scenie
foto: kadr z wideo

Kanadyjscy Alvvays podbili serca fanów indie popu eterycznymi, melodyjnymi piosenkami, zaśpiewanymi aksamitnym głosem Molly Rankin. Uroda ich kawałków niemal dorównuje urodzie liderki. 29-letnia platynowa blondynka to z pewnością obiekt westchnień niejednego fana alternatywy.

Pewien belgijski wielbiciel zespołu postanowił dać wyraz swoim uczuciom do swojej idolki w bardzo bezceremonialny sposób. Wdzieranie się fanów na scenę to w światku alternatywnego rocka codzienność co najmniej od czasów The Smiths. Z reguły mają oni pokojowe zamiary wobec grających muzyków, ale na koncercie w Antwerpii jeden z widzów aż przesadził z okazywaniem sympatii.

Podczas wykonywania przez Alvvays utworu „Party Police” jeden z fanów wskoczył na scenę i usiłował pocałować śliczną Molly. Wokalistka nie uległa jego urokowi i uchyliła się od buziaka. Fan zdawał się być zdziwiony, że dziewczyna nie chce być całowana przez nieznajomego. Równie zaskoczona incydentem była sama Rankin, ale skwitowała go jedynie uśmiechem.

Zespół z Toronto ma w dorobku dwa albumy studyjne – „Alvvays” z 2014 i tegoroczny „Antisocialites”, który ukazał się 8 września 2017.

Sytuacje, w których jakiś nabuzowany widz usiłuje naruszyć przestrzeń prywatną kobiety, nie są niestety rzadkością na rockowych koncertach. Najczęściej jednak ich ofiarą padają nie artystki, ale fanki – wiele z takich incydentów nosi znamiona molestowania seksualnego. Na szczęście wykonawcy ze sceny niezależnej czują się zobowiązani do zwalczania takich ekscesów na swoich koncertach – muzycy zespołów Architects i Circa Survive nawet przerwali swoje występy, by ruszyć na pomoc molestowanym fankom. 

Maciej Koprowicz
Tagi: Alvvays Duperele